Bahar Korçan Stories ile ‘İkinci Bahar’
Bahar Korçan Stories ile ‘İkinci Bahar’

Bahar Korçan Stories ile ‘İkinci Bahar’! Bahar Korçan; Nişantaşı’nda moda, tasarım ve sanatın multidisipliner hikayelerde buluştuğu, özel ve yepyeni bir mekanının açılışını önceki gün gerçekleştirdi.  Bahar Korçan Stories adını taşıyan mekan; ünlü tasarımcının limited edition kapsül koleksiyonlarının yanı sıra teknolojiden dekorasyona, modadan sanata kadar pek çok alanda seçkin markalardan ürünleri ve eserleri buluşturuyor.

Bahar Korçan’ın küratörlüğünde seçkilerden oluşan, özel tasarım ürünleri bir araya getiren Bahar Korçan Stories açılışı Nişantaşı’nda gerçekleşti. Bahar Korçan’ın dostları ve çalışma arkadaşlarının yanı sıra pek çok ismin de katıldığı açılışta davetliler, limited edition ürünler, yeni nesil dizayn anlayışına odaklanan tasarımları beğeniyle inceledi.

Yeni mekanın, gönlüne ve duygularına dokunan yaşam tarzının bir yansıması olduğunu ve anlattığı hikayelere burada devam edeceğini söyleyen Bahar Korçan, “Sevdiğim, farklı bir bakış açısıyla seçtiğim tüm tasarımlar ve ürünlerin buluşma noktası olmasını istedim. Bugüne kadar kendi tasarımlarımın ya da koleksiyonlarımın her birinde farklı bir hikayeyi sizlerle buluşturdum. Bu kez de bu hikayelerin bir bütün olarak Stories’de bir araya geldiğine şahit olacaksınız” dedi.

Açılış davetine; Jülide Ateş, Elif Gönlüm, Balçiçek İlter, İdil Lüleci, Zeynep Selgur, Zuhal Şeker, Meltem Pamirkan, Cemre Birand, Bige Ökten, Seda Koyunsağan, Ayşe Köroğlu, Zeynep Erol, Gülşah Sürel Erdem, Semiha Turhan gibi isimler katıldı.

BULUŞMA NOKTASI: STORIES

Bahar Korçan, Nişantaşı’ndaki yeni mekanın bir alışveriş noktası olmasının ötesinde, farklı iş birliği ve buluşmalara da ev sahipliği yapan, yenilenmiş bir deneyim alanı olarak konumlandığını belirtiyor.

“Hikaye anlatıcılığı sanatın bir parçasıdır” motto’suyla yola çıkan Bahar Korçan Stories; görsel sanat, tasarım, müzik, tat ve dokunun kaliteli sohbetlerde buluştuğu; İstanbul’daki güncel sanat ve tasarım etkinlikleriyle senkronize bir takvime sahip olacak. Alışveriş deneyimini bir yaşam anlayışıyla buluşturmayı hedefleyen mekan; özgün içeriklerle, bu deneyime farklı anlamlar katacak.

Toplam 240 metrekare büyüklüğündeki Bahar Korçan Stories’de 20’den fazla tasarımcıdan ürünler sergilenecek ve satışa sunulacak. Özel üretim olan bu ürünler sürekli değişim yaşayacak ve sıklıkla yenilenecek. Yeme içme dünyası, dekorasyon, yayınevi ve sinema iş birliklerinin yanı sıra Bahar Korçan Stories’de teknoloji alanındaki özel tasarım ürünleri de bulmak mümkün olacak.

Bahar Korçan Stories moda, kültür-sanat, tasarım buluşmaları ve atölyelere ev sahipliği yapacak.

Ziyaretçi Yorumları