Turmepa ve Deniz Temiz’de Bayrak Devri
Turmepa ve Deniz Temiz’de Bayrak Devri

Turmepa ve Deniz Temiz’de Bayrak Devri! DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Yönetim Kurulu toplantısı, derneğin Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla önceki gün İstanbul Nakkaştepe’deki Koç Holding İdare Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı 7 yıldır başkanlık yaptığı TURMEPA’nın;  artık kurumsallaşmasını tamamlamış, kendi ayakları üzerinde durabilen, projeler üreten, ürettiği projeleri kamu ve özel sektör tarafından örnek alınan, hazırladığı AB projelerini ortaklarıyla kol kola yürüten, çevre ödülleri geliştiren, ilgili bakanlıklara örnek projeler hazırlayan, tüm paydaşları biraraya getiren uluslararası konferanslar düzenleyen, deniz ve su varlıkları konusunda referans alınan lider bir sivil toplam kuruluşu haline geldiğinin altını çizdi. Yaramancı, TURMEPA’nın bu mavi yolculuğunda uzun bir yol kattetiğini ancak bundan sonra daha yeni heyecanlara ve genç fikirlere ufuk açmanın zamanının geldiğini söyledi Başta Rahmi M. Koç olmak üzere toplantıya katılan tüm Yönetim Kurulu Üyeleri, Yaramancı’nın bu değişim isteğini kabul etti. Toplantıda hazır bulunan Rahmi M. Koç, Eşref Cerrahoğlu, İbrahim Yazıcı, Metin Kalkavan, Aldo Kaslowski, Başaran Ulusoy, Jonathan Beard, Turgut Konukoğlu, Şükran Güzeliş, Şadan Kaptanoğlu ve Denetim Kurulu Başkanı Cengiz Kaptanoğlu ve Sözcüsü Ali Tarık Uzun başarılı çalışmaları nedeniyle Tezcan M. Yaramancı’ya teşekkür etti.

Turmepa ve Deniz Temiz’de Bayrak Devri! DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi: “Ben devralmış olduğum bu bayrağı gururla, heyecanla, azimle çalışarak taşıyacağıma hepinizin önünde söz veriyorum. TURMEPA, kuruluş amacı, sağlam yapısı, etkin ve ses getiren faaliyetleriyle müstesna bir yerde bulunuyor. Denizi yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmek zorundayız. Deniz temizliğinin önemi konusunda duyarlılığı artırmak için çalışmaya ve toplumumuzu bilinçlendirmeye her zaman devam edeceğiz.  “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek buna olan inancımızı da artırarak sürdüreceğiz. Öncelikle çok önemli iki varlığa teşekkür etmek istiyorum. Birincisi; biz Türk denizcilerini sarıp sarmalayan, bizi çok büyük bir organizasyonda aynı çatı altında buluşturan Deniz Ticaret Odamız’dır ve TURMEPA’da yeri çok büyüktür. Diğeri de değerli büyüğüm, Kurucu ve Onursal Başkanımız sevgili Rahmi M. Koç. Sizlere minnet ve şükran duyuyorum. Teşekkür hiçbir zaman bitmez. Heyecanımın bir kısmı da benden önceki başkanlardan ve diğer yönetim kurulu üyelerinden kaynaklanıyor. İzin verirseniz,  resmiyetten biraz uzaklaşacağım. Sevgili Tezcan Ağabey’e çok teşekkür ediyorum. Bu sadece bir görev değişikliğidir. Bir önceki Başkanımız Eşref Amca’ya da çok teşekkür ediyorum. Sizlerin yolundan ilerlemek benim için çok büyük bir gururdur ve aynı zamanda da büyük bir sorumluluktur.”

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu görev dağılımı: 

Yönetim Kurulu

RAHMİ M. KOÇ– Kurucu ve Onursal Başkan

ŞADAN KAPTANOĞLU – Yönetim Kurulu Başkanı

TEZCAN M. YARAMANCI– Geçmiş Dönem Başkanı

İBRAHİM YAZICI– Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

JONATHAN BEARD– Sayman Üye

TURGUT KONUKOĞLU– Sekreter Üye

ALDO KASLOWSKİ– Üye

ALİ ÜLKER– Üye

BAŞARAN ULUSOY– Üye

ERDAL BAHÇIVAN– Üye

EŞREF CERRAHOĞLU– Üye

HAMDİ AKIN –Üye

METİN KALKAVAN – Üye

ŞÜKRAN GÜZELİŞ– Üye

VERA BULGURLU– Üye

Denetim Kurulu

CENGİZ KAPTANOĞLU – Denetim Kurulu Başkanı

ALİ TARIK UZUN– Sözcü

AHMET BEDRİ İNCE– Üye

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptonoğlu’nun kısa özgeçmişi aşağıdaki gibidir: 

Turmepa ve Deniz Temiz’de Bayrak Devri! İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan Şadan Kaptanoğlu, sonraki eğitim hayatına İngiltere’de devam etmiştir. London City College Denizcilik bölümünde okumuş olan Kaptanoğlu, City University Cass Business School’da Denizcilik, Finans ve Ticaret alanında yüksek lisans yapmış ve doktorasını De Montfort Üniversitesi’nde  tamamlamıştır.
Ocak 2014’e kadar aile şirketi olan H.İ Kaptanoğlu Denizcilik Grubu’nda Genel Müdür olarak görev alan Kaptanoğlu, kariyerine Kaptanoğlu Denizcilik Tic. A. Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.
IMEAK Deniz Ticaret Odası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Şadan Kaptanoğlu aynı zamanda
Turmepa ve Deniz Temiz’de Bayrak Devri! Piri Reis Üniversitesi’nde de Mütevelli Heyeti Üyesi’dir. Şadan Kaptanoğlu, 2008’de Londra’da SeaTrade Ödülleri kapsamında “En Başarılı Genç Denizci” ödülünün de sahibi olmuştur.
Kaptanoğlu, 28 Mayıs 2013 tarihinde dünyanın en önemli uluslararası sivil denizcilik örgütü olan Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi’nin (The Baltic and International Maritime Council-BIMCO) Başkan Yardımcılığı’na seçilmiştir. BIMCO İcra Kurulu Üyesi de olan Kaptanoğlu, kuruluşun ilk kadın başkan yardımcısı olarak da tarihe geçmiştir.
Kaptanoğlu aynı zamanda  Lloyd’s Register Gözetim Ltd. Şirketi ile  Rina Denizcilik ve Belgelendirme Ltd. Şirketinin Türkiye Komitelerinin Başkanı’dır.
Şadan Kaptanoğlu, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Ziyaretçi Yorumları