Çanta Dünyasına Mehry Mu İle Bakış
Çanta Dünyasına Mehry Mu İle Bakış

Çanta Dünyasına Mehry Mu İle Bakış! – Tasarımcı Güneş Mutlu’nun bir zamanlar İstanbul Kapalı Çarşının gizli sokaklarında bulmuş olduğu ikat kumaşlarına olan tutkusundan doğan Mehry Mu çanta koleksiyonu önceki gün görkemli bir davet ile tanıtıldı.

Her çantada başka bir hikaye barındıran, çanta tasarımlarıyla adeta farklı duyguları kaleme alan gerçek ve hayatı dolu yaşayan kadının markası Mehry Mu, 2017 Sonbahar-Kış sezonu başarıları kutlamak üzere geçtiğimiz gün İstanbul’da bir akşam yemeği düzenledi.

Yemeğe markanın tasarımcısı ve kurucusu Güneş Mutlu Mavituncalılar ev sahipliğinde Caroline Koç, Aylin Tahincioğlu, Rezzan Benardete, Ayşegül Dinçkök, Nüket Mutlu, Arzu Ensari, Sahar Kadri, Yasemin Aloğlu, Ayşe Boyner, Aylin Çınarlı Duna, Can Duna, Gül Hürgel, Banu Bora Mumcu, Tayfun Mumcu, Yasemin Sadıkoğlu, Gülden Büyükucak, Begüm Khan, Demet Müftüoğlu Eşeli, Başak Kocabıyıkoğlu gibi isimler katıldı. Davetin onur konuğu yurtdışından gelen ve Mehry Mu’yu ABD’de de Bergdorf Goodman, İngiltere’de Brown’s gibi dünyada önemli satış noktalarına girmesinde önemli katkısı olan, Güneş Mutlu Mavi Tuncalılar’ın yakın dostu Maria Kastani idi.

Mehry Mu’nun modaseverlerin hafızalarında yer ederek ikonikleşen Fey, Hammam gibi modelleri farklılaşan formlar ve çizgilerle birlikte, kadife ve ruganla harmanlanan altın ve gümüşün yanı sıra sezonun trend renklerinden pembe, safir mavi, bordo, petrol mavisi, zeytinyağ yeşilini eklektik dokular ve hareketli detaylarla birleşen koleksiyon, davetin şık ambiyansı eşliğinde tanıtıldı.

Çanta Dünyasına Mehry Mu İle Bakış! Türkiye’nin ilk tasarım çanta markası Mehry Mu, sonbahar/kış sezonunu ve yurtdışı başarılarını yakın dostlarıyla kutladı. Geçtiğimiz gün İstanbul 74’ün yeni adresinde yakın dostlarına akşam yemeği düzenleyen markanın yaratıcısı Güneş Mutlu Mavituncalılar, davette dünyaca ünlü illustratör Jasmin Khezri’nin “Irma’s World” olarak yarattığı moda figürü ile yorumladığı tablolarında sergiledi.  Davetin çiçeklerini Joy Flowers’in yaptığı, catering’in Morini’nin üstlendiği Pr ve organizasyon Event-Farm’a etkinlikte tüm temayı ise Mehry Mu’nun yaratıcısı Güneş Mutlu Mavituncalılar’ın, 2017 sonbahar/kış sezonunda geçmişe doğru bir yolculuğu oluşturuyordu. 1920’lerde Kamboçya’da geçen ‘The Lover’ filmindeki aşk hikayesinden ve Paris seyahatinden izler taşıyarak ilhamını aldığı koleksiyonun üst notasını aşk ve aşkın temel rengi pembe ve tonları oluştururken; Paris’in ihtişamından yoğun etkiler, alt notada lüksün renk paletinden altın renginin tonlarına ve gökyüzünün eşsiz maviliğine varıyordu.

 

Ziyaretçi Yorumları