Contemporary İstanbul 12. Yaşında
Contemporary Istanbul

Contemporary İstanbul 12. Yaşında! Sera Group’unbir iştirakı olduğu Peska Turizm Yatırım A.Ş., Bodrum’da yeni bir hayatın kapılarını aralıyor.  Yalıçiftlik’te 100 milyon dolar yatırımla Barbaros Reserve-Bodrum Residences projesi kalite ve lüksü bir arada sunacak…

Contemporary Istanbul, bu yıl 12. yaşını CI Yayınları’nın ilk kitabı olan Collectors’ Stories Book ile kutladı. Barbaros Reserve Bodrum Projesi’nin desteğiyle hayata geçenCollectors’ Stories kitabının ön lansmanı ve ContemporaryIstanbul’un 12. edisyonu, Barbaros Reserve Bodrum’da düzenlenenbir yaz etkinliği ile kutlandı. Kitabın lansmanı ise fuar ile eş zamanlı olarak Eylül ayında fuar alanında gerçekleşecek. Türkiye’de koleksiyonerlerin kişisel estetik anlayışlarını sunmalarına olanak sağlayan ve sanat koleksiyonerliğinin geçirdiği dönemsel değişimleri ve bugününü de sunan Collectors’ Stories projesinin kitabının uluslararası öncü sanat kurum ve kuruluşlarına dağıtımı gerçekleştirilecek. Türkiye’nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri CI sırasında ilk kez bir araya getiren Collectors’ Stories (koleksiyonerler Hikayeleri)  projesi kapsamında Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçtiği eserler geçen yıl fuar alanında 1.500 m2’yi aşan bir alanda sergilenmiş ve büyük ilgi görmüştü. Barbaros Reserve Residence bahçesinde düzenlenen gecede özel olarak disiplinler arası yerleştirme sergisi gerçekleştirildi. Osman Dinç, AronMajoros, Günnur Özsoy, Tuğberk Selçuk’ın heykel yapıtlarının yanı sıra Ozan Türkkan’ın yeni medya yerleştirmeleri yer aldı. Ayrıca modern danstan koreografilerinin dahil olduğu, izleyici ile etkileşimde bulunan, performans sanatçıları Ayça Ceylan ve Pınar Derin Gencer tarafından hazırlanan özel bir performans sergilendi. Gecede misafirlere Şarkıcı Sertap Erener ve ekibi bu geceye özel bir konser ile doyumsuz anlar yaşattı…

BARBAROS RESERVE RESIDENCES HAKKINDA BİLGİ;

Contemporary İstanbul 12. Yaşında! Bodrum Yalıçiftlik Mevkii’nde, eşsiz bir koya kum ve sahile sahip olan Barbaros Reserve-Bodrum Residences; komple mobilya ve beyaz eşya donanımlı, hemen yanındaki Kempinski Barbaros Bay otelinin hizmetlerinden faydalanma ayrıcalığı olan 42 özel suite 49 yıllığına devre tatil modeliyle Bodrum’ un en gözde yeni Residence projesi olacak.

Peska Turizm’in sahip olduğu 49 yıllık üst hakkı ile devre tatil modeli sunacak projedeki süitler Kempinski Barbaros Bay Hotel’in eşsiz hizmetlerinden faydalanabilecek. Residencelar kullanılmadığı dönemlerde kiraya verilebilecek.

Peska Turizm ile Sera Group ortaklığının eseri olan Barbaros Reserve-Bodrum Residences’ın ilk fazı 50 milyon dolar yatırımla hayata geçiriliyor. Mimar Arif Suyabatmaz ve Hakan Demirel’in imzasını taşıyan 42 süitlik ilk faz Haziran 2018’de teslim edilecek. İkinci fazın   80-120 metrekare arasında değişen, 1+1 ve 2+1 olmak üzere 100 civarında süitten oluşması planlanıyor ve Eylül 2019’da teslim edilmesi hedefleniyor.  4 Ağustos günü Barbaros ReserveResidence bahçesinde yapılan ilk davette Sertap Erener sahne aldı. Barbaros ReserveResidence bahçesinde geceye özel olarak disiplinler arası yerleştirme sergisi gerçekleştirildi.

CONTEMPORARY ISTANBUL HAKKINDA;

Contemporary İstanbul 12. Yaşında! ContemporaryIstanbul, 12 yıldır Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerinin, sanatçılarının, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, koleksiyonerleri ve sanatseverleri İstanbul’da bir araya getiriyor. Çağdaş sanatı odak noktasına alarak Türk sanatını dünya sanatıyla buluşturan CI, bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı olarak Kasım ayı yerine 15. İstanbul Bienali ile birçok sanat kurumunun ve galerisinin sergileriyle eş zamanlı olarak 1417 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor. Türkiye’de güncel sanat piyasasının gelişmesinde önemli bir aktör olan CI, uluslararası bir sanat platformu olmanın ötesinde artık İstanbul’a ait bir değer. İstanbul’u ve Türk sanatını dünya piyasasıyla buluşturan CI, 12. edisyonunda bölgedeki önde gelen genç ve köklü galerilerin yanı sıra birçok yeni galeri ve temsilci ülkeyi ağırlıyor. Collectors’ Stories kitabı ile koleksiyonların ve eserlerin güncellikleri etrafında yeniden düşünürken geleceğin küratörleri ve sanat profesyonelleri için de benzersiz bir fırsat sunacak.

Contemporary İstanbul 12. Yaşında! Serginin kitabında yer alan koleksiyoner ve koleksiyonlar arasında Leyla Alaton, Ahmet Aral, Mine ve Cem Bahadır, Mehmet Ali Bakanay, Berrak ve Nezih Barut, Rezzan Benardete, Hanzade ve Osman Boyner, Dr. Şükrü Bozluolçay, Banu Vargı Tümay – Büyük Efes Sanat Koleksiyonu, Büyükkuşoğlu Aile Koleksiyonu, HaroCümbüşyan, Banu ve Hakan Çarmıklı, Demet ve Cengiz Çetindoğan, Suzan Sabancı Dinçer, Ayşe ve Saruhan Doğan, Gülin ve Emre Dökmeci, Elif Dürüst, Oya ve Bülent Eczacıbaşı, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Sevda ve Can Elgiz, Nesrin Esirtgen, Özlem ve Naim Gençoğlu, Zeynep ve Fırat Gönenç, Emine ve Selim Gülçelik, Asuman ve Hüsnü Güreli, Cem Hakko, Can Has, Emin Hitay, Hüma Kabakçı, Ayşegül ve Doğan Karadeniz, Hatice ve Ferit Meriçten, Ari Meşulam, Naim Nihmet, Fazlı Özcan, Önder Öztarhan, Murat Özyeğin, Ayşegül ve Ömer Özyürek, Leyla Pekin, Arzu ve Ömer Sabancı, Sevil Sabancı, Vuslat Sabancı, Melis ve Hakan Salargil, Ali Selçuk, Erol Tabanca, Türkan ve Ziya Tacir, Lucette ve Mustafa Taviloğlu, Agah Uğur, Ayşe Umur, Freda ve İzakUziyel, Murat Ülker, Şebnem ve Mahmut Ünlü, Erdinç Varlıbaş, Ergin Varlıbaş, Selim Varol, TonyVentura, Şirin ve Neşet Yalçın, Arzuhan ve Mehmet Ali Yalçındağ, Zafer Yıldırım ve Cem Yılmaz bulunuyor.

Ziyaretçi Yorumları