Doğa Dostu Koleksiyon Özel bir Davet İle Tanıtıldı
Doğa Dostu Koleksiyon Özel bir Davet İle Tanıtıldı

Doğa Dostu Koleksiyon Özel bir Davet İle Tanıtıldı! Hollywood starlarının ve dünyaca ünlü pek çok önemli ismin kırmızı halıda şıklığını tamamlayan sürdürülebilir materyallerle hazırlanan doğa dostu koleksiyon H&M Conscious Exclusive’in dünya lansmanı geçtiğimiz haftalarda Los Angeles’taydı. H&M, bu özel koleksiyonun Türkiye’deki tanıtımını ise pek çok seçkin davetlinin katılımı ile Four Season Sultanahmet’te gerçekleştirdi. 19. ve 20. yüzyıllarda yaşamış olan İsveçli sanatçılar Karin ve Carl Larsson’un yaratıcı evinden ilham alan koleksiyon, 19 Nisan’dan itibaren dünya çapında seçili H&M mağazalarında, Türkiye’de sadece Zorlu, İstinye Park’ta ve online’da sunuluyor olacak.

Berrin Okçu, Edvina Sponza, Aslı Bayraktaroğlu, Ece Sükan, Pınar Tezcan Özçapkın, Gamze Saraçoğlu, Elif Edes Tapan, Aslı Küseyrioğlu, Ayşe Tolga, Meltem Kazaz, Sinem Güven, Burcu Kutluk, Nefise Karatay ve daha pek çok seçkin davetlinin katılımı ile gerçekleşen görkemli davetin ev sahipliğini H&M Türkiye İletişim Müdürü Pelin Atay Kuran yaptı.

Four Seasons Sultanahmet, İsveçli ünlü sanatçıların stilize motifleri ve koleksiyonun temasına uygun olarak adeta yeniden dekore edildi. Davetliler, H&M tarafından özel olarak dekore alanlarda yeniden kullanım ve geri dönüşüm ile elde edilen kumaşlar, ipliklerin hikayelerinin yanı sıra bu sene koleksiyona dahil edilen iki yeni sürdürülebilir materyal başta olmak üzere doğa dostu pek çok farklı materyalle hazırlanan çarpıcı koleksiyonu yakından inceleme fırsatı yakaladılar.

Geri dönüştürülmüş gümüş ile okyanusa atılmış balık ağlarından ve diğer naylon atıklardan %100 yeniden üretilen naylon liflerden elde edilen ECONYL® bu sene yedincisi gerçekleştirilen H&M Conscious Exclusive koleksiyonunun iki yeni sürdürülebilir materyali.

Carolin Almozlino ve Canan Soylu ikilisinden oluşan Csquared çaldıkları müziklerle partiyi renklendirdiler. Davetliler satış gününden önce öncelikli alışveriş yaparak kendileri için özel olarak yaratılan pop-up mağazada koleksiyondan en hit parçaları satın alma şansı yakaladılar.

Yedinci H&M Conscious Exclusive koleksiyonu, gücü yumuşaklıkla dengeleyen hoş kadın giyim ürünleri, iç çamaşırları, ayakkabılar ve aksesuarlardan oluşuyor. Koleksiyonda yer alan diğer doğa dostu materyaller ise organik keten, organik pamuk, organik ipek, TENCEL.

H&M Conscious Exclusive, gelişim ile inovasyona vurgu yapan sürdürülebilir moda imkânlarının artmakta olduğunu gösteren ve üstün kaliteli ürünler içeren bir koleksiyon.

Ziyaretçi Yorumları