Elgiz Müze’de Yıl Dönümüne Özel Sergi!

Elgiz Müze’de Yıl Dönümüne Özel Sergi! Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi olan ve kolleksiyoner Sevda ve Can Elgiz tarafından kurulan Maslak’taki Elgiz Müzesi, 12. Teras Sergisine ev sahipliğine yapmaya hazırlanıyor.

Genç heykel sanatçılarını desteklemek ve heykel sanatına yeni bir sergileme alanı kazandırmak amacıyla günümüze kadar kesintisiz devam 12. Teras Sergisinin’nin konusu ‘Her Şeye Rağmen’…

’Her şeye rağmen’’ başlığı altında açılacak olan sergide, dünyada şiddetin sıradanlaştırıldığı bir amanda, mekânın ve belleğin hasarlar aldığı bu cinnet haline alternatif olarak barışa, umuda ve yaşama sevincine çağrı yapan yapıtların sergilenmesi hedeflenen sergi  sanat dünylasında heyecanla bekleniyor.

Elgiz Müze’de Yıl Dönümüne Özel Sergi! Pandemi sürecinde son baş vuru tarihi uzatılıp 20 Nisan’da biten ve Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşan Danışma Kurulumuz tarafından değerlendirilerek seçilen eserler merakla bekleniyor.  Eylül 2020’de izleyicileriyle müze terasında buluşacak ‘Her Şeye  Rağmen’. Teras sergimizin açılışı ile Elgiz Müzesi’nin 20.yıl kutlamalarıyla aynı gece kutlanacak.

Ziyaretçi Yorumları