Erdoder’den Dünya Prematüre Gününe Anlamlı Destek
Canan Göztepe ve Neşe Sert üye arkadaşlarıyla her zaman olduğu gibi kusursuz bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Erdoder’den Dünya Prematüre Gününe Anlamlı Destek! Hazırlıkları günler öncesinden titizlik yapılan Erdoder kermesi önceki gün Zorlu Raffles Otel’de gerçekleşti. Bu ara birçok etkinlik düzenleyen dernek yönetiminin bu kermesinde cemiyet hayatının önde gelen isimleri yine bir aray geldi.

Ülkemizde her on çocuktan birinin prematüre doğması ve bunun gittikçe artması nedeniyle bu konunun ne kadar önemli olduğunu belirten ERDODER Başkanı Canan Göztepe, “2009 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerinde 17 Kasım Dünya Prematüre Günü, o haftada Prematüre Haftası olarak  kabul edilir.

Erdoder’den Dünya Prematüre Gününe Anlamlı Destek! Derneğimiz her yıl Prematüre Haftası’nda farkındalık yaratmak adına çeşitli etkinlikler yapmaktadır. Her yıl Zeynep Kamil Hastanesi’nde çeşitli prematüre doğan çocuklarla kutlamalar yapıp hediyeler dağıtmaktayız. Geçen yıl ve bu yılda bisikletçiler ERDODER yelekleri ile tur atacak. Ayrıca Galata Kulesi bir hafta mor renk ile ışıklandırılacaktır” dedi.

Birçok ünlü marka stand açarak destek vereceği kermeste 60 katılımcı firma yer aldı  Özenle hazırlanan standlarında alışveriş yapan konuklar derneğe büyük bir gelir sağladı.15 gün öncesinden  dolduğu kermese günde bin kişinin üzerinde katılım gerçekleşti.

Erdoder’den Dünya Prematüre Gününe Anlamlı Destek! Kermesten elde edilen gelir, Gaziantep’te yapılacak olan yenidoğan yoğun bakım ünitesinin yapımında kullanılacak. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Bölüm Başkanı Prof. Murat Kartal, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi ve Psikoterapist Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan ve Op. Dr. Dilek Avşar’ın konuşmacı olarak katılacağı kermeste Melis Yelkenci de piyano dinletisiyle yer aldı.

Ziyaretçi Yorumları