Fatih Kıral’ın Gurur Günü

Fatih Kıral’ın Gurur Günü! Fatih Kıral Mobilya ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında eğitim üzerine bir protokol imzalandı. Daha önce Türkiye’de bir benzeri daha bulunmayan protokol gereğince Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı öğrencilerine hem eğitim, hem staj hem de istihdam imkânı sağlanacak. Eğitim, Türkiye’de “mobilyanın yetkin ismi” Fatih Kıral Mobilya’nın okulda açacağı sınıfta ve fabrikada kurulacak Sanat Atölyesi’nde devam edecek!

Fatih Kıral Mobilya, Türkiye’de bir ilke imza attı: Artık Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanı için öğrencilerimiz var!

Fatih Kıral Mobilya, Nisan ayı içinde Milli Eğitim Bakanlığı ile daha önce benzerine rastlanmayan bir anlaşmaya imza attı: Bundan sonra Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı öğrencileri artık işi ustasından öğrenecek! İmzalanan protokol gereği hem okulda hem de Fatih Kıral Mobilya’nın Çekmeköy’deki fabrikasında bu öğrencileri eğitmek için özel sınıflar ve üretim bölümleri oluşturulacak. Ayrıca öğrenciler bir yandan kendi alanlarında eğitsel ve sosyal gereksinimlerini güçlendirerek eğitim alırken diğer yandan da mobilya üretim sektörü için yeni teknolojilerle donatılmış nitelikli insan gücünü oluşturacaklar. Dahası, sektörün önemli ihtiyaçlarından biri olan CNC makinesi (Computer Numerical Control – Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) kullanabilecek insan gücü yetiştirmek için de yine Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin makine bölümünde okuyan öğrencilere eğitim verilecek.

Hem eğitim hem istihdam!

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Fatih Kıral Mobilya arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü gereğince Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanında eğitim yapılabilmesi için okulda bir Fatih Kıral Eğitim Sınıfı; Fatih Kıral Mobilya’nın fabrikasında da bir Sanat Atölyesi  açılacak. Bu sınıfta eğitim alan öğrenciler arasından belli kriterlere göre seçilen öğrenciler ise Fatih Kıral Mobilya’nın üretim tesislerinde beceri eğitimi ve staj alma imkânına da kavuşacak. Başarılı öğrencilerin, mezuniyet sonrası Fatih Kıral Mobilya bünyesinde istihdamı da sağlanacak.

Fatih Kıral’ın Gurur Günü!

Öğretmenler de unutulmadı!

Fatih Kıral Mobilya, öğretmenleri de unutmadı. İmzalanan protokol gereği, Fatih Kıral Mobilya’nın üretim tesislerinde Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanında görevli öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim, kurs ve seminerler de düzenlenecek. Yine Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarını bölümüne yönelik öğretim programı ve eğitim materyalleri de Fatih Kıral Mobilya tarafından hazırlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Fatih Kıral Mobilya arasında imzalanan bu protokolün, şimdilik “pilot uygulama” için geçerli olduğu söylenebilir. Milli Eğitim Bakanlığı ya da Fatih Kıral Mobilya protokolün devamını isterse, sonrasında hedeflenen, bu uygulamanın mobilya sektöründe tüm illere yayılması…

Bu uygulama Türkiye’de bir ilk! Ve bu “ilk” sayesinde, hem Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Mobilya ve İç Mekân Tasarımı öğrencileri mesleği Fatih Kıral Mobilya’nın ustalarından ve sahada öğrenme fırsatına kavuşacak hem Türk mobilya sektörüne, geleceğin yetkin ustaları kazandırılacak!

Ziyaretçi Yorumları