Elgiz Müzesi kuruluşunun 20. Yılında ‘Gelecek Zaman’ adlı 13. Teras sergisi açılışını önceki akşam sanatsever ve koleksiyonerlerin katılımıyla gerçekleşti. Sevda Can Elgiz çiftinin ev sahipliğinde yapılan serginin açılış kokteyli pandemi kurallarına uyularak ünlü konuklarda yer aldı.

İstanbul cemiyet hayatı sergide buluştu

Kar amacı gütmeyen alanında çok özel müzeler arasında yer alan ve burada  gerçekleşen etkinlikler ile ülkemizde ender rastlanan sanat etkinliklerden biri olan açık hava heykel sergisinde, genç sanatçılar farklı anlatımlar ve farklı materyaller ile müzenin iki bin metrekarelik, heykel sergileri için kullanıma açılan terasında bir araya geldi. Sergiye 113 sanatçı 144 yapıtla başvurdu ve 48 heykel sergilenmek üzere, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur ve Can Elgiz’den oluşan danışma kurulunun değerlendirmesinden geçerek seçildi. Prof. Nilüfer Ergin’in sergi metninde belirttiği gibi bu yılın kavramsal çerçevesi “Gelecek Zaman” bir anlamıyla Teras fikrinin içinde gizli olarak hep beklemişti.. İstanbul cemiyet hayatının pek çok seçkin isminin bir araya geldiği günde Sevda ve Can Elgiz,  tüm konuklarını kapıda ‘Hoşgeldiniz diyerek karşıladılar. Kemer Country Oteli’in ikramını  üstlendiği günde hemen herkes birbirini tanıdığından uzun yaz günlerinden sonra da adete terasta hasret giderme şeklinde hoş bir  görüntü oluştu.

Sanatseverler sanatçılar ile buluştu

Sanatseverlerle sanatçıların bir araya geldiği günde her fırsatta desteklerinin esirgemeyen bağışçılar arasında yer alan Revna Demirören’den Dalya Garih’e Berrin Yoleri’den Sevda Elgiz’e ve Mine Bahadır’a kadar oluşan seçkin hanımların bir araya gelip organize ettiği gece büyük ilgi gördü.. Teras sergisi sanatçıların, sanatseverlerin koleksiyonerlerin ve destekçilerin buluştuğu gecenin güzelliği sanırım uzun sure unutulmayacak güzellikteydi. “Gelecek Zaman” Sergisi, Elgiz Müzesi’nde pandemi kurallarına uygun şekilde ve açık havada 23 Ekim, 2021 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Ziyaretçi Yorumları