Gucci İle Sanatın İzinde

Gucci İle Sanatın İzinde! Gucci kabilesi bu sezon, obsesif sanat eseri koleksiyonerleri olarak hayal ediliyor. Kampanyanın esin kaynağı; resimlerin, antikaların, nadir objelerin ve koleksiyonu yapılabilen diğer vintage parçaların peşine tutkuyla düşen eksantrik karakterler. Bu insanlar koleksiyonları için adeta bir tapınak inşa ediyorlar. Tarihe dönüp baktığımızda, bu kişisel hobilerin, müzelerin ya da vakıfların kurulmasına önayak olduğunu görebiliriz. Buradaki imajlar, nevi şahsına münhasır kürasyonun cazibesini ortaya koyan bu olgunun samimi bir keşfi olarak nitelendirilebilir.

Aynı zamanda, ana akımın tuhaf olarak nitelediği kişilerin aslında çoğunlukla en ilgi çekici ve yaratıcı bireyler oldukları savıyla gerçek bireyselciliğin gururla taşınması gereken bir özellik olduğunu ileri sürüyor.

Çeşitli koleksiyonlara tahsis edilen odalarda yer alan her bir imaj, özenle bir araya getirilmiş nesne yığınlarıyla temsil edilen bir kimlik taşıyor. Yarattığı etki, merkezinde bolluğun ve kişisel tutkuların yer aldığı son derece kişisel dünyalara bir pencere açıyor.

Ziyaretçi Yorumları