Hakan Sabancı SosyalBen Vakfı Çocuklarıyla Buluştu
Hakan Sabancı SosyalBen Vakfı Çocuklarıyla Buluştu

Hakan Sabancı SosyalBen Vakfı Çocuklarıyla Buluştu! Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan SosyalBen Vakfı, Hakan Sabancı ile 29 Ekim Pazartesi günü keyifli bir proje gerçekleştirdi. SosyalBen Çocukları, Hakan Sabancı ile önce squash antremanı yaparak farklı spor dallarını deneyimledi. Ardından “Sporda Dostluk” teması içerikli bir yaratıcı drama aktivitesi gerçekleştirdiler. Sabancı ile halı sahada futbol antremanı yapan çocuklar boğaz turunun ardından, Vodafone Park’ta yer alan Beşiktaş JK müzesini gezerken hem eğlendi hem de öğrendiler.

Çocuklarla birlikte Beşiktaş-Rizespor maçını izleyerek günü sonlandıran Sabancı, keyifli ve heyecan dolu anlar yaşarken, şiddetin olmadığı spor üzerine çocuklarla bol bol sohbet etti.

SosyalBen Vakfı’yla gerçekleştirdiği bu saha çalışmasına ilişkin konuşan Sabancı, “Çocuklarımızın yaşadıkları dünyadan sorumlu bireyler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk, girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini güçlendirmeyi amaçlayan SosyalBen Vakfı’yla bir araya gelmekten ve gönüllüsü olmaktan  çok mutluyum. SosyalBen Çocukları’yla unutulmaz bir gün geçirdik. Hem öğrendik, hem de eğlendik, fazlasıyla heyecanlandık!” dedi.

Proje esnasında çocuklarla birebir ilgilenen Sabancı, ulusal ve uluslararası düzeyde saha ve eğitim çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’yla keyifli bir projeye imza attı.

Ziyaretçi Yorumları