Halı ve Kilimler Verni Art Salon’da Görüceye Çıktı

Halı ve Kilimler Verni Art Salon’da Görücüye Çıktı! İstanbul tarihi yarımada Sultanahmet semtinde uzun bir restorasyon sonrası açılarak, sanat galerisi kavramına yeni bir anlayış, yeni bir soluk taşımaya devam eden Verni Art Salon, “İlmeğin Ucundaki Söz” sergisi ile halı, kilim meraklıları, koleksiyoner ve sanatseverleri bir araya getiridi.

Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına yepyeni bir boyut kazandıran Verni Art Salon bu kez dünyanın ünlü halı ve kilimlerine ev sahipliği yapıyor. “İlmeğin Ucundaki Söz” sergisi 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 18.00’de Verni Art Salon’da çok özel bir davet ile açıldı.

Verni Art Salon Genel Sanat yönetmeni Melis Uludağ,  oldukça uzun süren planlama, araştırma ve çalışmalar sonrasında sergiyi nihayet açmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Uludağ ayrıca “Azerbaycan’ın yedi bölgesinin halıları, Avrupa ‘nın çeşitli ülkelerindeki koleksiyonlardan Türkiye’ye kazandırılan halıları, seçkin Hereke halıları, Kayseri, Sivas ve İran Tebriz  halıları ile Türkiye’nin bu çapta ilk sergisini gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en ünlü yün ve el dokuması halıları kilim ve benzeri dokumaları bir araya getirilmesi için koleksiyonerlerimiz değerli  katkılarda bulundu. Sergiyi Verni Art Salon’un görkemli atmosferinde sanatseverler ile buluşturuyoruz. Projelerimize kesintisiz olarak devam edeceğiz. Hedefimiz her ay yeni bir sergi” dedi.

Halı ve Kilimler Verni Art Salon’da Görücüye Çıktı! Verni Art Salon’un tüm katlarına yayılan “İlmeğin Ucundaki Söz “ sergisi kapsamında sanatseverler için ayrıca bir seminer düzenleniyor. Sergi açılışı sonrasında, aynı gün İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden  değerli konuk, akademisyen ve koleksiyonerlerin katılacağı “Halının Dünü Bugünü ve Kilimin Sembolleri” semineri, merakla beklenen etkinliğe farklı bir boyut kazandırdı.

Ziyaretçi Yorumları