Herşey Kelebek Hastaları için
Herşey Kelebek Hastaları için

Herşey Kelebek Hastaları için! Bi-Re-Y sanat projesi bu yıl da bir hastalığa farkındalık yarattı. Siyaset, iş ve cemiyet hayatının ünlü isimlerine Kelebek Hastaları için resim yaptırdı.
Ressam Tülin Kanun tarafından sanata dikkat çekmek amacıyla başlatılan ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Bi.Re.Y” Bir Resim Yap projesi kapsamında iş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri ‘Kelebek Çocuklar’a destek olmak amacıyla fırçayı ellerine aldılar.

“Bi.Re.Y” Bir Resim Yap kapsamında bu yıl, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu , NG Güral YKB Gülsüm Güral, Tikad Başk. Nilüfer Bulut, Pelin Akın, Ajda Pekkan, Monik İpekel, Arzu Sabancı, Sibel Vatandost, Dursun Özbek, Çiğdem Kurt, Britzz Mobilya YKB Özcan Ata, Ayşe Cevahir, Berrin Güzeliş, Bülent Serttaş, ‘Kelebek Çocuklar’ için resim yaptılar. Bretz mobilya nın sahibi Özcan Ata  Kelebek  şeklindeki özel tasarım koltuğu ile geceye damgasını vurmaya hazırlanıyor.

23 Şubat Cuma akşamı Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek, halk arasında ‘Kelebek Hastalığı’ olarak bilinen Epidermolysis bullosa hastalığının artışı ve bu rahatsızlıkla ilgili insanları bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen gecede daha önce tuval üzerinde resim yapmamış iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin yaptığı tablolar satışa çıkacak.

Muazzez Ersoy’un sahne alacağı gecede açık artırma ile satılacak tablolardan elde edilen gelir ‘Hayaller Gerçek Olsa Derneği Kelebek Çocuklar’a bağışlanacak.

Ziyaretçi Yorumları