Ortak Proje Büyük İlgi Gördü
Ayşegül Dinçkök, Koray Erkaya

Ortak Proje Büyük İlgi Gördü! Fotoğraf sanatçısı Ayşegül Dinçkök, Koray Erkaya ve Dünya Serbest Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen’in ortak projesi olarak hayata geçen “Derin Tutku Uyanış” önceki gün Contemporary İstanbul’da özel gösterim ile açıldı.

Sanat ve iş dünyasından pek çok önemli ismin katıldığı açılışa davetliler de büyük ilgi gösterdi. ‘Derin Tutku Uyanış’ sergisi 12-15 Eylül tarihleri arasında Contemporary İstanbul’da ziyaret edilebilecek.

Ortak Proje Büyük İlgi Gördü! Bu yılki sergisinde deniz kirliliğine dikkat çekmek isteyen Ayşegül Dinçkök’ün, Bimini Bahamalar ve Tulum Meksika’daki obruklarda (cenote) Şahika Ercümen ile gerçekleştirdiği dalışların çekimlerinden oluşan Video Art çalışmasına İklim Tamkan müziğiyle hayat verirken, serginin küratörlüğünü Koray Erkaya üstleniyor.

Sergide ‘Her geçen gün kirlenen denizlerimizde hayat yeniden uyanmalı’ teması işlenerek denizlerin ekosistemine zarar veren tüm çevresel faktörlere dikkat çekmek isteniyor.

Ortak Proje Büyük İlgi Gördü! Sergide yer alan tüm sanatçılar, “Küresel ısınma, kirlilik sona ersin ve bu mucizevi yaratıklar yeniden doğsun diyor…”

Ziyaretçi Yorumları