Sahnelerin eğlenceli yüzü, eski beyaz yakalı Kaan Sekban, sahne gösterilerini aratmayan muzip kitabı Tebrikler Kovuldunuz’un yeni baskısıyla İnkılâp Kitabevi’ne “Merhaba” diyor! Çok sevilen kitabı Tebrikler Kovuldunuz’da üniversite yıllarından başlayarak plaza deneyimini, gemileri yakıp istifa edişini, ilk talk-show’unu ve ilk sahne deneyimini anlatan Sekban, İnkılâp Kitabevi’nden çıkacak yeni kitabının hazırlıklarını da sürdürüyor.

Kaan Sekban’ın çok satan ve yayımlandığı yıl, Yılın En İyi İK-Yönetim-Liderlik Kitabı ödülünü kazanan otobiyografik kitabı Tebrikler Kovuldunuz, yeni kapak tasarımı ve İnkılâp Kitabevi etiketli yeni baskısıyla yeniden okurlarla buluşuyor.

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban, stand-up gösterilerinde adeta kahkaha tufanı yaratıyor. Sahne gösterilerini aratmayan lezzetli ve muzip kitabı Tebrikler Kovuldunuz’da da Sekban, hem beyaz yakalı dünyasından komedyenliğe uzanan serüvenini hem de plaza hayatının perde arkasını anlatırken okurlara bol kahkaha vaat ediyor.

İlk gençlik yıllarında bankacılık ve plaza dünyasının hayaliyle yanıp tutuşan bir genç… Bulduğu ilk fırsatta kendini bir bankanın çağrı merkezinin kapısından içeri atıverir. Bu dünyada aldığı ilk ödül, gofret ve meyve suyudur. O bununla yetinmez elbet, iflah olmaz bir ödül avcısıdır. Bu azimli ofis kahramanı, hayallerinin peşinden koşmaya başlar. Dört tarafı, onu en yükseldiği anlarda bile aşağı çekip, enerjisini vampir gibi emmek için dünyaya gelmiş “dostmanlarla” doludur.

“Hayallere koşarken ödenen bedelleri arka fonuna alan bu eşsiz (!) eser, aynı zamanda iş hayatını gözlerinde aşırı büyüten ve bir an önce o topuklu ayakkabıları, takım elbiseleri giymek için şafak sayar gibi gün sayan; gerçekte kendilerini bekleyen maceralardan bihaber; işletme, kariyer ve ekonomi kulüplerinin gediklisi olmuş üniversite gençliği için de bir başucu kitabı niteliğinde.”

Gofret ve meyve suyuyla başlayıp Yılın En İyi Stand-Up Sanatçısı’na uzanan ödüller yolculuğu hızla devam eden Kaan Sekban’ın eğlenceli kitabı Tebrikler Kovuldunuz, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

Ziyaretçi Yorumları