Orhan Bademli ile Houte Couture Topuzlar

Orhan Bademli ile Houte Couture Topuzlar! Ünlü saç tasarımcısı Orhan Bademli, 2018 yılının saç modasını, saç tiplerine göre makyaj önerilerini anlatırken, yüz ve ten rengine uygun trend olacak saç modellerinin de bilgisini babmagazine.com okurları ile paylaştı.

Gökyüzü enerjisine uyum sağlayan yüz şekillerine houtecouture topuzlar çok yakışır.Gelin isterseniz birlikte tanıyalım, doğal düşüncenin barınamadığı kadın profilinin en çarpıcı olanlarını.

Örneğin; Rekabet kutusunu açtığımızda kırmızının görkemli ihtirası göze çarpıyor.İşte özgüvenle yansıyan duruş… Zamanlar arası seyahatin yolcuları,sezonun yeni nesil saç stiliyle ve kusursuz cazibesiyle modern şıklığın tarzını oluşturabiliyor. Modern zamanlara kadar uzanan kadınlar; saçlarında heyecan verici akımlar yaratan kuaförlerin,hayal güçlerini paylaşarak adeta tasarımlarını sanata çeviriyorlar. Şimdi sizlerle topuz modelimizin yapım aşamasındaki gelişmeleri, paylaşmak istiyorum;Sağ yan profil ayrımını dikkatlice ayırırız,ayırdığımız saç bloğunu uç boylarına netlik verene kadar tararız.Daha sonra arka sac tutamlarını ayrı ayrı bloklar halinde tepe verteks bölgesinde bağlarız.bu aşamalardan sonra her separasyona dip krepeler yaparak saca hacim veririm bu aşamadan sonrada fırça ile netleştiririm, figürsel hareketlerle saçta dikey bir enerjiyi sekronize eder. finalini sadece görsel değil sanatsal bir tasarıma dönüştürüm…en son aşamada ise ön bloktaki saç tutamını sol blok profil bölgesindeki kulak hizasına kadar getirir ve toka ile sabitleriz.Tüm bu işlemlerden sonra toplanan saçı spreyle netleştiririz.

2018 Yeni Nesil Saç rengi

Bildiğiniz gibi güzellik trendleri her sezon olduğu gibi bu sezonda da değişiklik gösteriyor.

Şimdi, sarışınların  en havalı, en yeni nesil saç renklerinin serin fikirlerini vermek için, koyu renk tonlarından, bej tonlarına kadar saç modelimizle uyumunu görebilirsiniz. Bu trend, özellikle beyaz tenli ve  renkli gözlü kişilere çok yakışır diyebiliriz. Çünkü kadınlar saç renklerini Rood,Shadow,Terracota gölgeleriyle daha soğuk ve serin renklerin doğal sonucunu görmek istiyorlar.Bu nedenle, karanlık saç renklerinin büyüleyici, gizemli ve sofistike dünyasının içinde koyu derin  gölge oyunlarıyla içinde açık bej serin renk kodlarını okumaya ve Rood Shadow tekniği ile sihirli kilidini açmaya devam edeceğiz.

 

 2018 Makyajı

Kişiye özel doğallığı,net bir görünümü ve cilde ağırlık yapmayan, rahatsız etmeyen kapatıcılığı hafif fondöten ürün grubuyla bütünselliği vurgulayarak cildin üzerinde ön zemini oluştururum… Şaşırtıcı derecede hafif yapılı, akıllı Concealer’ formülleriyle sihirli dokunuşlar yaparak tonlamaları yaparım. Daha sonra üst göz kapağı yoğun renklerle derin gölgeleri oluştururum. Kirpik dip boylarda ise eyeliner destekler, farların geçişleri ile net yoğunluğu fixs ederim.

Detaylarda göz, ten, giydiği renklerin ışıltılı göz kamaştırıcı görünümünden ödün vermeden tatlı sertlikler katarak makyajın güzelliğini,sırrını bakışlarından keşfederim!

Ziyaretçi Yorumları