Büyükelçilikte Çok Özel Gece

Büyükelçilikte Çok Özel Gece! Ferrero Grubu, 2017 yılında gerçekleştirdiği global ve yerel sosyal sorumluluk projelerini içeren 8. Sürdürülebilirlik Raporu’nu, 7 Mayıs 2018 tarihinde Ankara İtalya Büyükelçiliği’nde düzenlenen gecede açıkladı.

Ferrero’nun İtalya Büyükelçiliği’nde düzenlenen ve 8. Sürdürülebilirlik Raporu’nu açıkladığı geceye milletvekili Belma Satır, milletvekili Haluk Pekşen, diplomat Ayşe Sezgin, eski büyükelçi Şule Soysal ile Ali-Nazan Başman, Sarp-Eda Evliyagil katıldı.

Bürokrasi ve cemiyet dünyasından çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı gece, İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo’nun hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Ardından söz alan Ferrero Türkiye Onursal Başkanı Carlo Marsili, Ferrero Grubu’nun global sosyal sorumluluk stratejisini anlattı. Marsili, insanlar ve yaşadığımız dünya olmak üzere iki ana konuya odaklandıklarını belirterek, “İnsanlar her şeyden önce gelir. Ferrero’da her zaman ürünlerin kalitesi, tazeliği, gıda güvenliği, sorumlu iletişim ve aktif yaşam tarzının teşviki önceliklidir. Türkiye’nin de bulunduğu 28 ülkede Kinder + Sport aracılığıyla 4 milyondan fazla çocuğa ulaşılmış, binlerce spor etkinliği düzenlenmiş, toplam 11,5 milyon Euro yatırım yapılmıştır. Grup ayrıca, çalışanlar, eski çalışanları ve onların aileleri için de sosyal yardım programları düzenlemektedir. Ferrero Vakfı aracılığıyla kültürel girişimleri ve bursları da desteklemekte, Afrika ve Asya’da aktif olarak Michele Ferrero girişimcilik projesini yürütmektedir” dedi.

Marsili, “Yaşadığımız dünya, sosyal sorumluluk stratejimizin ikinci ayağını kapsamaktadır. Kullanılan hammaddelerin sürdürülebilir ve izlenebilir tedarik zincirlerine sahip olması ve çevresel etkinin iyi yönetilmesi gibi uzun vadeli yaklaşımlara sahibiz. Tarımsal uygulamalarla sürdürülebilirliği sağlamak önceliğimizdir. Ferrero, 2017 yılında İtibar Enstitüsü tarafından dünyanın en güvenilir gıda şirketi seçilmiştir” dedi.

Büyükelçilikte Çok Özel Gece! Ferrero’nun global sosyal sorumluluk projelerinin anlatıldığı filmin gösterimi sonrasında söz alan Ferrero Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Aldo Kaslowski ise, Türkiye’nin Ferrero için önemine dikkat çekerek, buradaki projelerin global vizyona paralel olarak ilerlediğini söyledi. Kaslowski: “Ferrero, Türkiye’de tam anlamıyla yerli bir şirket gibi çalışıyor. Türk fındık üreticisinden tüketicilere uzanan değerli paydaşlarıyla birlikte Ferrero, kendi sosyal sorumluluk misyonunu gerçekleştirebilmek için değer paylaşarak değer yaratmayı amaçlıyor. İki şirketimizdeki 1.600’ün üzerindeki çalışan ve binlerce tedarikçimiz ile büyük bir işvereniz. Türkiye’de üretilen ürünlerini dünyanın 6 kıtasında 35 ülkeye satan Ferrero, aynı zamanda Türk ihracatına da büyük katkıda bulunuyor” dedi. Kaslowski’nin konuşmasının ardından Ferrero’nun Türkiye’de gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerini anlatan kısa bir film gösterildi.

Ziyaretçi Yorumları