Ormanın Ve Şehrin Kanunları Birbirine Ne Kadar Benzer

Ormanın Ve Şehrin Kanunları Birbirine Ne Kadar Benzer? Rudyard Kipling’in bir dünya klasiği olan ‘Jungle Book’ adlı kitabını baz alan, 2 perdelik dans drama oyunu ŞEHİR-ORMAN, çağdaş sanat ve popüler kültür aracılığıyla, toplumun ergenlik çağı grubunun gelişim süreci sorunlarına empati ve eğlenceli bir bakış açısı ile yaklaşıyor ve genç nesilde duyarlılığın uyandırılmasını hedefliyor.

15 senedir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ve binlerce gencin izlediği bu sosyal sorumluluk projesi, bu sezon da Süleyman Seba Kültür Merkezi (Fulya Sanat ) ve ilk defa Zorlu PSM de sahne alacak.

7’den 70’e herkes için bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanan Şehir-Orman’da, bir gencin hikayesi ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor ve nesli tükenmekte olan canlılarla ilgili verilere dikkat çekiliyor.

 

Athena ve MaNga’nın birer parça ile katkıda bulunduğu eserin müzikleri Rahman Altın’a ait.

Şehir-Orman TV kanalı spikerleri ise Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad !

 

 

Metropolde yaşam savaşı veren Mogli’nin serüveni, belki de  sizin öykünüz !

Dostluk ile düşmanlık, medeniyet ile barbarlık, masumiyet ile suçluluk,

hayvanların alemi ile insanların dünyası arasında bir dram Şehir-Orman….

 

Ormanın ve şehrin kanunları birbirine ne kadar benzer?

Hangisi daha “insancıl” ?

Mowgli, şehirde yozlaşan kültürün ve sosyal yaşamın yarattığı olumsuzluklara karşı durabilecek mi?

insan olarak var olmanın erdemlerini keşfedebilecek mi?

 

Doğal ormanın , video prodüksüyon , şehir ormanının sahnede canlandırılacağı bir multi-medya formatında geçen eserin kahramanı Mogli, 15 yaşında şehirde yaşam savaşı veren ergen bir gençtir. Okulda Edebiyat dersi ödevi olarak verilen ‘jungle book’ (Cengel Kitabı) kitabını okumaya başlamasıyla gerçek dünya ve hayal dünyası arasında bir yolculuğa çıkar.

Kitaptaki hayvan karakterlerini, kendi hayatında karşılaştığı insanlar ve durumlarla özdeşleştirmeye başlar….

Ziyaretçi Yorumları