Roman Abdi İpekçi Benzersiz Bir Sergi İle Açıldı
Muharrem- Ayşegül Toplusoy, Suzan-Turgut Toplusoy

Roman Abdi İpekçi Benzersiz Bir Sergi İle Açıldı! Yeni sezon ile birlikte yepyeni bir ROMAN deneyimi sunmak üzere, moda ve sanatın buluştuğu bir mağaza olarak konumlanan Abdi İpekçi’deki yeni ROMAN mağazası, açılışını dün akşam (18 Eylül) gerçekleştirdiği özel bir davet ve Ayça Sarc’ın küratörlüğündeki ‘Yorganlar Fora’ sergisi ile yaptı.

Ayca Sarc’ın geçtiğimiz yılın Aralık ayında Sultanahmet’teki Abud Efendi Konağı’nda açılan ‘Yorganlar Fora’ sergisi ile yeniden gün yüzüne çıkardığı, her biri birer sanat eseri niteliğindeki rengarenk el işi saten yorganları, ROMAN Sonbahar/Kış 2019-20 koleksiyonu ile yan yana getiren ROMAN Abdi İpekçi mağazası, yeni ROMAN deneyimini 21. yüzyıl mağazacılık anlayışında ve kendine özgü mimari dokusuyla farklı bir formatla sunmayı hedefliyor.

Bu yeni başlangıç adına geçtiğimiz akşam gerçekleşen davete iş, sanat ve cemiyet dünyasından pek çok isim katıldı. Ev sahibi Roman Kreatif Direktörü Suzan Toplusoy ile birlikte Travelmodus.com’un kurucusu Özlem Avcıoğlu da konuklarla yakından ilgilendiği gecede; Hızlı tüketim çağında ’yükselen değer’ olarak el emeğine, zamansız ve kalıcı olana vurgu yapan ROMAN yeni sezon koleksiyonu ve Mimar Arif Özden tarafından tasarlanan ve adeta bir sanat galerisi kimliğine sahip olan yeni mağaza konsepti davete katılan tüm konuklar tarafından büyük beğeni topladı.

Şef Carlo Bernardini’nin hazırladığı ikramlar ve DJ Yakuza’nın müzikleri ile ağırlanan özel konuklar arasında; Ümit Boyner, Banu Çarmıklı, Demet Müftüoğlu, Emek Külür, Sernur Çifçi, Filiz Bulutçu, Zeynep Çarmıklı, Aslı Küseyiroğlu, Selma Türkeş, Bahar Şer, Berrin Okçu, Beyza Uyanoğlu, Zeynep Üstünel, Feryal Gülman, Dilek Türker, Simla Beyazıt Türker, Özlem Gençoğlu, Arzu Sabancı, İdil Fırat, Mine Kalpakçıoğlu, Neşe Kavak da vardı.

Roman Abdi İpekçi Benzersiz Bir Sergi İle Açıldı! El işi yorgan koleksiyonu yapmanın yanı sıra, ‘Yorganlar Fora’ sergisinin tasarım ve küratörlüğünü de bizzat üstlenen Ayça Sarc, “Yarım kalan bir geleneğin, asırlık emeklerin vefası” olarak tanımladığı projesini ROMAN X YORGANLAR FORA – AYÇA SARC sergisi ile 19 Ekim’e kadar ROMAN Abdi İpekçi mağazasında izlenebilecek.

Ziyaretçi Yorumları