Sebahat Özaltın Golf Turnuvasına Rekor Katılım
Sebahat Özaltın Golf Turnuvasına Rekor Katılım

Sebahat Özaltın Golf Turnuvasına Rekor Katılım! Belek’te doğanın merkezinde konumlanan Gloria Hotels & Resorts, bu yıl ilki düzenlenen  “Sebahat Özaltın Ladies Golf Turnuvası”nda 6 ülkeden 70 sporcuyu ağırladı. 3 gün boyunca Gloria Golf Club’ ın sahalarında atış yapan sporcular kıyasıya mücadele etti. Turnuva, Türkiye genelinde kadınlar arasında oynanan golf turnuvaları arasında bu zamana kadar en çok katılım gösterilen turnuva oldu.

Her yıl birbirinden farklı golf turnuvalarına ev sahipliği yapan Gloria Hotels & Resorts, bu kez “Sebahat Özaltın Ladies Golf Turnuvası”nda kadın sporcuları ağırladı.

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü”nde başlayan; İngiltere, Almanya, Rusya gibi 6 farklı ülkeden sporcuların yarıştığı turnuva, 10 Mart Pazar akşamı ödüllerin verildiği “Gala Yemeği” ile son buldu. A kategorisinin birincisi, turnuvanın şampiyonu Türkiye’den Beyhan Benardete, ödülünü Özaltın Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahat Özaltın ve Yunus Özdemir’ in elinden aldı. Kadınlar B kategorisi birincisi Ukrayna’dan Veronika Rastvorseva olurken, kadınlar C kategorisi birinciliğini yine Ukrayna’ dan Olena Teslenko elde etti.

Başarılı kadın sporcuların nefes kesen mücadelesinde, Gloria Hotels & Resorts’un kusursuz hizmet anlayışını da deneyimleyen spor severler, turnuvayı birçok ödüle ve Türkiye’nin tek “45 Delikli Golf Tesisi” ünvanına sahip, uluslararası standartlarda dizayn edilmiş Gloria Golf Kulübü’nde takip etmenin ayrıcalığını yaşadılar.

Sebahat Özaltın Golf Turnuvasına Rekor Katılım! Turnuvaya ismini veren, Gloria Hotels & Resorts’un kurucusu merhum Nuri Özaltın’ın değerli eşi Sebahat Özaltın turnuva ile ilgili, “Bu sene ilki düzenlenen “Sebahat Özaltın Ladies Golf Turnuvası”na olan yüksek katılım hepimizi çok mutlu etti. Çok değerli sporcuların mücadelesine tanıklık ettik. Sporcularımız da turnuvadan çok memnun kaldıklarını ilettiler. Bundan sonra her yıl düzenleyerek geleneksel hale getireceğimiz turnuvamızı yine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kapsayacak şekilde planlayarak, daha da değerli kılacağız. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Türkiye, Ukrayna, İngiltere, Almanya, Rusya, Avusturya ve İsveç’ten gelen sporcularla uluslararası bir etkinlik olma özelliği taşıyan turnuva, resmi bir Türk Golf Federasyonu etkinliği olarak da kabul ediliyor.

Ziyaretçi Yorumları