Sunset 25.Yılını Anlamlı Bir Gece İle KutladıSunset 25.Yılını Anlamlı Bir Gece İle Kutladı
Sunset 25.Yılını Anlamlı Bir Gece İle KutladıSunset 25.Yılını Anlamlı Bir Gece İle Kutladı

Sunset 25.Yılını Anlamlı Bir Gece İle Kutladı! Çeyrek asrı geride bırakan İstanbul’un zamana karşı duran mekanı Sunset, 25. yılını yine çok anlamlı bir geceyle kutladı. 25. yılında İstanbul’un iş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda tanıdık ismi bir araya getiren Sunset GRILL&BAR, geçmiş yıllarda olduğu gibi yemekten elde ettiği tüm hasılatı  Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na bağışladı.

İstanbul’un simge mekanlarından Sunset GRILL&BAR, 25. yaşını bir dizi etkinlikle kutluyor. Etkinliklerden ilki, öğrencilere burs sağlamak amacıyla hasılatı  Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na bağışlanan 25. yıl özel yemeği oldu. Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında yapılan yemek, bu yıl 14 Mayıs gecesi çok sayıda seçkin ismin katılımıyla gerçekleşti. Tıpkı Sunset gibi klasikleşen bu anlamlı gecenin ev sahipliğini bu yıl da Barış Tansever üstlendi.

Konuklarını kapıda tek tek karşılayan Sunset’in yaratıcısı Barış Tansever, 25. yıl için yaptığı konuşmada; “Nesilden nesile geçmeyi başararak çeyrek asırdır siz değerli dostlarımızın en sevilen mekanları arasında olmak onur verici. Sunset olarak her zaman en iyinin peşinden giderek, İstanbul’u daima ilklerle buluşturduk ve bunu önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. 25. yılımızı kutladığımız bu anlamlı gecede gurur duyduğumuz, bizi onurlandıran eğitime desteğimizi  sürdürmeye devam ediyoruz. Yeni yaşımızı kutladığımız gecelerin tüm hasılatımızı 15 yıldır Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na bağışlıyoruz. Bugüne kadar binlerce çocuğa eğitimleri için destek olduk. Bubağışlar; aylık “exchange” (değişim) programları ve üniversite kulüplerinde başarılı olan öğrencilere Boğaziçi Üniversitesi Vakfı tarafından ödül olarak verildi. Bu burstan yararlanan öğrencilerin bazıları şu anda yurt dışında üst düzey yönetici olarak çalışıyor. Bir kısmı da yurt içinde önemli pozisyonlarda görev alıyor. Her biri bizim için önemli bir gurur kaynağı, bunu mümkün olduğunca geleceğe taşıyacağız ve bu geceden de elde ettiğimiz tüm hasılatı yine Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na bağışlayacağız. Barış Tansever, bu gece haricinde 25. yılımıza özel çok sayıda sürpriz proje hazırladık, yıl sonuna kadar her biri ile karşınızda olacağız” dedi.

Sunset 25.Yılını Anlamlı Bir Gece İle Kutladı! İş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda tanıdık ismin katıldığı gecede Mustafa Sandal, Oktay Kaynarca,  Elif Brav, Niso Adato, Seda Başbuğ, Orhun Yazıcı, Gülbin Turgut gibi isimler dikkat çekti. Geceye ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden; Dekan Yardımcısı Zeynep Atay, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Genel Müdürü Elvan Zihnioğlu ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Genel Müdürü Tamer Atabarut da katıldı. Jazz performansı ile Fulya Demir’in yer aldığı yemeğin ardından gece, Sunset Brasserie’de  Boğaziçi mezunu  Semih Şalhon’un müzikleri ile devam etti.

Ziyaretçi Yorumları