Yazıcı Ailesini Onurlandıran Açılış
Yazıcı Ailesini Onurlandıran Açılış

Yazıcı Ailesini Onurlandıran Açılış! Bursa Nilüfer Belediyesi (Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey) tarafından yaptırılan ve Bursaspor Kulübünün merhum başkanı İbrahim Yazıcı’nın adını taşıyan 6 bin kişilik stat açıldı.

İbrahim Yazıcı’nın ölümünün 5. yılında açılan statta Bursaspor’u 2009-2010 sezonunda şampiyonluğa taşıyan kadro ile A Milli Futbol Takım’da bir dönem forma giyen futbolcular gösteri maçı yaptı.

Nilüfer ilçesinde yapılan tesisin açılışında Yazıcı’nın ailesi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursaspor Başkanı Ali Ay, teknik direktörler Ertuğrul Sağlam, Yılmaz Vural ve Bursaspor Kulübü yöneticileri, İbrahim Yazıcı için hazırlanan anı köşesini gezdi.

Daha sonra düzenlenen törende konuşan merhum eski başkan Yazıcı’nın oğlu Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, babasının isminin yüreklere yazıldığını görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür etti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay da Yazıcı’nın Bursaspor’a şampiyonluk gibi büyük bir zafer yaşattığını söyledi. Kendilerinin de onun izinden gitmeye çalıştıklarını belirten Ay, “Çok uygun fiyatlarla o ruhu yaşamak çok önemliydi. O ruhu yaşadılar ve şampiyon yaptılar. Bugünkü futbol değerlerine baktığınızda bunu başarmak hakikaten imkansız.” dedi.

Ziyaretçi Yorumları