Zeynep Erol, Organik Pırlantanın Işıltısını Yansıttı

Zeynep Erol, Organik Pırlantanın Işıltısını Yansıttı! Tasarımcı Zeynep Erol, dünyanın, doğanın ve tüm bunların parçası insanın yaşadığı dönüşümden ilham alan Metamorfoz sergisinin açılışını Openhaus’ta gerçekleştirdi. Açılış davetine cemiyet hayatından pek çok ismin katıldığı sergi, sanatçının tasarladığı mücevherlerin yanı sıra heykelleri de içeriyor.

İlhamını yaşamdan alan ve hayat adına ürettiği eserleri her yıl galerisinde sergileyen tasarımcı Zeynep Erol, ‘Metamorfoz’ adını taşıyan yeni koleksiyonunu sundu. Dünyanın değişen fiziksel yapısı ve doğanın dönüşümüyle insanın aynı kalmayacağından ve dönüşeceğinden ilham alan Zeynep Erol, bireyin yaşadığı dönüşümü ve duygu hallerini Metamorfoz isimli sergisinde anlattı.

Serginin açılışı Openhaus’ta 8 Ocak tarihinde gerçekleşti. Açılış davetine; Ayşegül Dinçkök, Carole Hakko, Tuba Büyüküstün, Nazlı Kayı, Gülden Büyükucak, Şebnem Çapa, Candan Varnalı, Banu Çarmıklı, Burcu Hanif, Begüm Karamahmutoğlu, Dilek Türker gibi isimler katıldı.

Metamorfoz, Zeynep Erol’un tasarladığı 80 çeşit farklı altın ve gümüş mücevherden oluşuyor. Erol’un ‘İnsanlığın yeni yapı taşlarının bir göstergesi’ olarak yorumladığı koleksiyona, yine sanatçının tasarladığı 6 heykel eşlik ediyor.

Zeynep Erol, Organik Pırlantanın Işıltısını Yansıttı!

Türkiye’de İlk Kez Zeynep Erol Kullanıyor

Zeynep Erol mücevher tasarımlarında bir ilke de imza atıyor ve ilk kez organik pırlantayı tasarımlarında materyal olarak kullanıyor. ME Diamond tarafından, doğaya ve insana zarar vermeden, bilim ve simya kullanarak üretilen saf bir elmasın işlenmesiyle elde edilen organik pırlanta, dünya kuyum otoriteleri tarafından da kabul edilen değerli bir taş. ME Diamond, her biri özenle seçilen bu kıymetli taşları, Türkiye’de ilk kez Zeynep Erol’un özgün tasarımlarıyla sunuyor.

“Dünyaya Daha Fazla İtinayla Yaklaşmalıyız”

Me Diamond ile yaptığı iş birliğiyle bilimin ürettiği ve doğallığını kaybetmeyen organik pırlantayı eserlerinde kullanan Zeynep Erol, sergiyi “Bilim ve sanatın birleşimi niteliğindeki Metamorfoz aynı zamanda değişmekte olan dünyamıza ne derece saygı ve itinayla yaklaşmamız gerektiğiniz bize hatırlatıyor” dedi.

Metamorfoz sergisi 20 Ocak tarihine kadar Zeynep Erol Atölye’de ziyarete açık olacak.

Ziyaretçi Yorumları