Ali Canip Olgunlu, Yeni Kitabını Ayasofya’da Tanıttı

Ali Canip Olgunlu, Yeni Kitabını Ayasofya’da Tanıttı! “Ayasofya Karadaki En Büyük Yelkenli” adlı kitabın lansmanına, geceye destek veren SICPA Türkiye’nin CEO’su Aykut Ferah’ın yanı sıra Jülide Önengüt, Gizem Tatlıcı, Begüm Özer, Gülay Kamaz, Müge Tezman Sırmabıyık, Ulvi Süvarioğlu, Rahman Altın, Neslihan Kozanoğlu, Orhan Gorbon, Barış-Alize Tansever, Rıza-Güneş Büyükuğur, Ömer-Arzu Niziplioğlu, Arzu Kunt, Hülya Çebi ve Nil Uyguner’in aralarında yer aldığı iş, sanat, moda ve cemiyet hayatından ünlü isimler katıldı.  Program kapsamında Ali Canip Olgunlu’nun rehberliğinde konuklara özel Ayasofya Müzesi turu gerçekleştirildi.

Anadolu medeniyetleri, kültürü ve tasavvuf üzerine odaklanarak yaptığı çalışmalar ile bilinen Anadolu Kültür Tarihçisi ve Türkolog Ali Canip Olgunlu’nun “Ayasofya Karadaki En Büyük Yelkenli” isimli yeni kitabının lansmanı, Sicpa Türkiye desteği ile gerçekleştirildi.

Ali Canip Olgunlu kitabında; en çok ziyaret edilen müzeler arasında yer alan,  sanat ve mimarlık tarihi bakımından dünyanın en önde gelen anıtlardan biri olup, dünyanın 8. harikası olarak gösterilen Ayasofya ile ilgili çözdüğü “yeni gizemleri” anlatıyor.

Sultanahmet’teki Matbah Restaurant’ta gerçekleştirilen lansmana, geceye destek veren SICPA Türkiye’nin CEO’su Aykut Ferah’ın yanı sıra Jülide Önengüt, Gizem Tatlıcı, Begüm Özer, Gülay Kamaz, Müge Tezman Sırmabıyık, Ulvi Süvarioğlu, Rahman Altın, Neslihan Kozanoğlu, Orhan Gorbon, Barış-Alize Tansever, Rıza-Güneş Büyükuğur, Ömer-Arzu Niziplioğlu, Arzu Kunt, Hülya Çebi ve Nil Uyguner’in aralarında yer aldığı ünlü isimler katıldı.

Lansman programı kapsamında Ali Canip Olgunlu’nun rehberliğinde konuklara özel Ayasofya Müzesi turu gerçekleştirildi.

Ziyaretçi Yorumları