Christofle’dan Yılbaşı Sofralarına Yepyeni Yorumlar! Christofle, özel bir davetle zarif, modern ve kusursuz yeni yıl sofrası tasarımının altın önerilerini sundu. Christofle Marka Elçisi Sylvie Bessieres, Christofle’ın güçlü mirasındaki zamansız tasarımların çağdaş sofralarla uyumunu ve yeni koleksiyonlarla mükemmel bir bütünü kusursuz kılan detayları davetlilerle paylaştı.

Tüm dünyada 188 yıllık tarihi ve çağdaş tasarımları ile en şık sofraların vazgeçilmez markası olan Christofle önceki gün İstinyepark’ta özel bir davet gerçekleştirdi. Davet için Paris’ten özel olarak gelen Christofle Marka Elçisi Sylvie Bessieres, yeni yıl teması ve renkleriyle sofra kurmanın ayrıntılarını davetlilere aktardı.

Charles Christofle tarafından 1830’da kurulan markanın tasarım yolculuğu hakkında bilgi veren Bessieres, sofra kurmanın 4 ana kuralını paylaştı. Fransız usulüne göre sofraya çatal bıçak yerleştirme, sağ ve sol elini kullananlara göre adapte etme, tabaklara göre yerleştirme mesafesi ayarlama konularına da değinen direktör ardından yılbaşı temasına uygun sofrayı davetlilerle birlikte şekillendirdi. Andree Putman tasarımı ve sofra aksesuarları, dekoratif objeler, mücevher parçalarıyla oldukça geniş bir koleksiyon olan Vertigo ile ilk kez 1907 senesinde tasarlanan; fiyonk, düğüm gibi detaylarla geniş aile masalarından ilhamını alan Rubans çatal-bıçak koleksiyonları yılbaşı sofrasında kullanıldı.

Fransız devlet sofralarının resmi tedarikçisi Christofle’un güçlü mirasında yer alan, yüksek el işçiliğiyle, limited edition üretilen, geleneksel parçalar da davetlilerle paylaşıldı. Şekerlik, şamdan ve tepsi gibi bu zamansız aksesuarların; rafine, elegan çağdaş tasarımlarla sağladığı uyum ve dekorasyon önerileri de verildi.

Christofle davetine katılan isimler arasında; Carole Hakko, Fery Elhadef, Romina Hakko Garih, Revna Demirören, Elif Gönlüm, Zeynep Erol, Eda Kosif, Şenay Abacı Turgut, Yasemin Karamancı, Şahika Ercümen, Canda Elgiz yer aldı.

Christofle tüm tasarımlarıyla ve ürünleriyle Christofle İstinye Park Butik ve belirli Vakko mağazalarında (Vakko Zorlu, Vakko Emaar, Vakko Akasya, Vakko Suadiye, Vakko Armada, Vakko Atakule ve Vakko Home Bodrum Palmarina) satışa sunuluyor.

Ziyaretçi Yorumları