Çocuklara İlham Veren Festival

Çocuklara İlham Veren Festival! Türkiye’de çocukların oyalanması ve eğlendirilmesi gereken bir yaş grubu olmasının önüne geçmek, çocukları tüm festivalin merkezine koyarak bir kuşağın kültür damarı olması için yola çıkan Yaratıcı Çocuk Festivali, 2 gün boyunca 14 adet bilim, sanat ve tasarım atölyesiyle Türkiye’de bir ilki hayata geçiriyor. Bilimin, sanatın, tasarımın ilham verici yönünü deneyimletecek olan zengin içerikli Yaratıcı Çocuk Festivali Atölyeleri; çocuklar için gerçekleştirilen klasik etkinliklerden farklı olarak, onları üretken bir keşif ortamına götürüyor.

Festivalin kurucusu Derya Topçu, tanıtım toplantısında festival fikrinin gelişim sürecini anlattı ve festivale yönelik detayları paylaştı. Derya Topçu, festivalle ilgili olarak ‘’Çocuklar yaşamın insana verdiği en verimli toprak parçaları. Bu verimli topraklara günün sonunda neyi ekersek onu biçeceğiz. İstedik ki; en kıymetlilerimizin yaratıcılık odaklı gerçek bir çocuk festivali olsun ve bu festivalin içini kültür&sanat bileşenleriyle dolduralım.Bunu başardığımıza içtenlikle inanıyorum.Amacımız festivalimizi 7 bölgemize yaymaktır. Tüm çocuklarımızı ve onları büyütenleri Yaratıcı Çocuk Festivali’ndeki büyük buluşmaya bekliyoruz” dedi.

Ünlü annelerin de büyük ilgi gösterdiği toplantıda, anneler böyle bir festivalin gerçekleşecek olmasından duydukları mutluluğu dile getirdiler. Yasemin Özilhan, Saadet Özkan (UCIM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı), Ece Doğulu, yazar ve influencer Derya Özel ve aynı zamanda festival sırasında  konuşma yapacak olan Dr.Özgür Bolat da toplantıya katılanlar arasındaydı.

2-3 Haziran tarihlerinde, Uniq İstanbul’da gerçekleştirilecek Yaratıcı Çocuk Festivali, dünyanın yazı ve boyama gereçlerinde lider markası Faber-Castell ana sponsorluğunda çocuklara ve ebeveynlerine yönelik birbirinden değerli atölye, söyleşi, gösteri ve konserlerden oluşan dopdolu programı ile tüm aileyi biraraya getirmeye hazırlanıyor.

Festival tanıtım toplantısında heyecanlarını dile getiren Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Nazlı Ercili Soylu ise “Faber-Castell çocuklarımızın yaratıcılıkları ve hayal güçlerini ortaya çıkaran 3 bin 500’den fazla ürüne sahip. Bu festivalde çocuklarımızla 5 farklı atölye yaparak,  kalemlerimiz ve boyalarımızla hayal güçlerini buluşturup kendi ışıklarını ve yollarını keşfetmede aracı olmaya çalışacağız.” dedi.

Çocuklara İlham Veren Festival! Yaratıcı Çocuk Festivali’nde çocuklar, iki gün boyunca, kaçırılmaması gereken atölyelerde ilham verici deneyimler yaşarken ebeveynler de konusunda uzman konuşmacıların söyleşilerine katılarak festival ruhunu çocuklarıyla beraber yaşayacaklar. Bu söyleşilerde Bu söyleşilerde Ahmet Güneştekin, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Ceyda Düvenci, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu,  sponsorluğunda Dr. Gökhan Mamur, Dr. Özgür Bolat, Sunay Akın, Şermin Yaşar gibi değerli isimler yer alıyor.

Ziyaretçi Yorumları