Ece Vahapoğlu’dan İnovatif Ürünlere Destek
Ece Vahapoğlu’dan İnovatif Ürünlere Destek

Ece Vahapoğlu’dan İnovatif Ürünlere Destek! Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O, “On The Go” ürünlerini tanıttı. BEE’O Propolis’in kurucularından, Genel Müdür Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Ece Vahapoğlu ev sahipliği yaptı. Tanıtım toplantısına cemiyetin önemli isimlerinden Ümit Boyner, Aslı Ersu, Şebnem Özinal, Ebru Güzel, Ece Kıral, Arzu Kunt, Serap Tibuk, Özlem Süer de katıldı.

Propolis, arı sütü, ham bal, polen, arı ekmeği ve arı ürünleri içeren karışımlar, sprey, şurup, tablet formunda %100 doğal ürünler üreten BEE’O Propolis, uzman gıda mühendisleri kontrolünde geliştirdiği “BEE’O On The Go” ürünleri ile inovatif, katma değerli ürünlerine yenilerini ekledi.

Ulus’da düzenlenen tanıtım toplantısına BEE’O Propolis’in kurucularından, Genel Müdür Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Ece Vahapoğlu ev sahipliği yaptı. Tanıtım toplantısına cemiyetin önemli isimlerinden Ümit Boyner, Aslı Ersu, Şebnem Özinal, Ebru Güzel, Ece Kıral, Arzu Kunt, Serap Tibuk, Özlem Süer de katıldı.

Yeni anne Ece Vahaoğlu uzun yıllardır Bee’o propolisin ürünlerini kullandığını ve şimdi emzirme döneminde de hem süt verimi ve kalitesi hem de bağışıklığını desteklemek için kullanmaya devam ettiğini belirtti.  Bee’o nun yeni ürünleri On the Go’ları çok beğendiğini ve her gün iki adet düzenli tükettiğini belirten Vahapoğlu, böyle değerli bir markaya destek olmaktan gurur duyduğunu da ifade etti.

Marka’nın kurucusu Tanuğur ise konuşmasında, Türkiye’de arıcılık sektörüne yaptıkları yatırımlardan, propolis ve arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal  gibi kıymetli arı ürünlerinden ve bunların insan sağlığı ve beslenmesi açısından öneminden bahsetti.

Ece Vahapoğlu’dan İnovatif Ürünlere Destek! Aslı Elif Tanuğur Samancı, Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli propolis üretimini başlatmak  için,  2013 yılında, Ziraat Yüksek Mühendisi ve Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile birlikte İTÜ ARI Teknokent’te BEE’O Propolisi KOSGEB AR-GE desteği ile kurduklarını belirtti. 7 yıl önce 10 arıcı ile çıktıkları yolculuğa, bugün 2500 sözleşmeli üretici ve 350.000 arı kovanı ile devam ettiklerini ifade etti.

Tanuğur 3.000 metrekarelik tesisleri, 100’den fazla çalışanı ile bugün Türkiye’nin en büyük propolis, arı sütü, arı ekmeği, polen ve ham bal üreticisi olduklarını ve 13 farklı ülkeye ihracat yaparak, Anadolu propolisini bir dünya markası haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Tanuğur, şunları ekledi; “Şu anda ürünlerimiz BEE’O Propolis markasıyla Türkiye’de kendi e-ticaret sitemiz www.beeo.com.tr’de ve Migros, Macro Center, Joker, Rossman, Gratis, Carrefour Gurme gibi 2.000’in üzerinde perakende satış noktasında, ayrıca BEE’O UP markasıyla 25.000 eczanede yer alıyor. Amerika’da ise BEE&YOU markamız ile yine kendi   e-ticaret sitemiz www.beeandyou.com üzerinden, ayrıca Amazon, Wallmart, E-bay’de ve CVS eczane zincirleri ile 3.500 perakende satış noktasında ürünlerimiz satılıyor. Amerika’nın yanı sıra ürünlerimizi Güney Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, İsveç, İngiltere, Fransa, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kıbrıs ve Suudi Arabistan’a ihraç ediyoruz. Yaklaşık 6 yıllık süreç içerisinde 30 farklı ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldük. Tüm bunların hepsi bizim için ayrı ayrı birer gurur kaynağı.”

Ziyaretçi Yorumları