Tol Kilisesi’nde Ustalar Geçidi

Tol Kilisesi’nde Ustalar Geçidi! Köklü geçmişi ve farklı kültür mirasıyla Kayseri’nin Talas ilçesi, görkemli bir etkinliği ev sahipliği yaptı.

Çok sayıda tarihi yapıyı, meydanları, sokakları ve doğal güzellikleri içinde barındıran Kayseri Talas’ın Kiçiköy Mahallesi’nde yer alan, yaklaşık bin 500 yıllık kilise, restore edilerek, çok amaçlı bir sanat galerisine dönüştürüldü. Tol Kilisesi Sanat Galerisi, geçtiğimiz günlerde Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın ev sahipliğinde, Kayseri AK Parti Milletvekilleri Mehmet Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki, Kayseri Valisi Şeyhmus Günaydın, eski bakan Taner Yıldız ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katıldığı, görkemli bir davetle kapılarını açtı.

Tol Kilisesi’nde Ustalar Geçidi! Etkinlik kapsamında; ebru, cam, cilt ve mozaik gibi Türk sanatlarının seçme eserlerinden oluşan bir sergi düzenlendi. Küratörlüğünü mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin’in yaptığı sergide, Hikmet Barutçugil ve Sema Balkaya Öksüz gibi ebru sanatının önde gelen isimlerinin yanı sıra Yasemin Aslan Bakiri’nin cam, Melike Kazaz’ın cilt ve Ezengin’in mozaik eserleri ilgi gördü. Sergi, 14 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Ziyaretçi Yorumları