Tuncer Can, Kaan Kutsal Alkan, Sencar Can
Tuncer Can, Kaan Kutsal Alkan, Sencar Can

Mimark Mimarlık, Göktürk Kemer Country bölgesinde doğadan ilham alan, sadelik ve zarafeti öne çıkaran zamanın ötesinde evler ve uluslararası standartlarda ticari projeler tasarlıyor.

Mimark Mimarlık iç ve dış mekan tasarımı hizmetleri veren Göktürk Kemer Country’de yönetim ofisi bulunan butik bir mimarlık şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kurucu Mimar Kaan Kutsal Alkan, pek çok önemli projede görev aldıktan sonra 2010 yılında Mimark Mimarlık’ı hayata geçiriyor. 8 kişilik bir ekiple çalışan mimarlık ofisi, ağırlıklı olarak Göktürk Kemer Country bölgesinde kişiye özel evler tasarlıyor. Bölgede 300-400 m2 gibi alanlarda inşa edilen evler genellikle neo-klasik mimari ve country tarzından esintiler taşıyor. Kemer Country bölgesinde doğanın içinde, konforun ve estetiğin ön planda tutulduğu tasarımlar eşsiz bir mimari dokunun izlerini barındırıyor.

Tuncer Can, Kaan Kutsal Alkan, Sencar Can
Tuncer Can, Kaan Kutsal Alkan, Sencar Can

Mimark Mimarlık, kişiye özel projeler tasarlamasının yanı sıra ticari alandaki çalışmalarıyla da biliniyor. Göktürk’teki Erdal Chef’in restoranı, Cihangir’deki Meşhur Rose Marine Cafe, Tarabya’daki Kıyı Restoran’ın binası gibi pek çok farklı projede de Mimark Mimarlık’ın gizli imzası bulunuyor. Kurucu Kaan Bey projelere belirli sınırlar ve kalıplar belirlemek yerine, kendini karşıdaki kişinin dünyasına göre şekillendirip; çalışma alanlarını geniş tutmayı tercih ediyor.

Equine Design Studio binicilik mimarisinde ilklere imza atıyor.

Mimark Mimarlık çatısı altındaki binicilik alanında uzmanlaşan Equine Design Studio markası ise ulusal ve uluslarası sahalarda VIP binicilik tesisleri tasarlıyor. Equine Design Studio’nun binicilik mimarisi alanındaki çalışmaları kendi kategorisinde bir ilk. Kurucu Kaan Kutsal, küçük yaşlardan bugüne edindiği hobisi biniciliği aynı zamanda bu çatı altında profesyonel bir işe dönüştürmüş. Binicilik klübü tasarlanırken en önemli konunun at sağlığı ve bakımı olduğunu özellikle belirten Kaan Bey, binicilik branşına ait tüm teknik altyapıları içinde barındıran tesisler inşa ettiklerini önemle vurguluyor.

Equine Design Studio, Türkiye’de yakın dönemde İstanbul ve İzmir’de Atlı Spor Klüpleri Katar Bölgesi’nde ise Qatar Equestrian Center adını verdikleri FEI standartlarına uygun bir binicilik tesisinin proje ve konsept tasarımını gerçekleştiriyor. Doha yakınlarındaki projede 48 ahır, 60×90 m2 açık manej, 40×80 m2 kapalı manej, 65×35 m2 çim manej, özel konut, club house bulunuyor. Uluslarası standartlara uygun, yarışma koşulabilecek ölçüde olan Q.E.C. biniciliğe gönül vermiş bir aile için, modern bir yapı olarak tasarlanıyor.

Binicilik tesisleri tasarlarken atlara sağlıklı bir yaşam sunan, atların kendini özgür hissedeceği alanlara da yer veren projeler tasarlayan Equine Design Studio, tasarımlarında teknolojinin sunduğu yenilikleri de her zaman takip ediyor. İyi havalandırılan ahırlar, kamera ile izlenebilen bölümler, atlar yere yattıkları zaman onlara zarar vermemesi için düşünülmüş kauçuk kaplamalar önemle dikkat edilen detaylardan yalnızca birkaçı.

Mimark Mimarlık ofisi ve Equine Design Studio projelerinde tasarımı özel kılıyor. Mümkün olduğu kadar esinlenmelere gerek duymadan, özgün bir biçimde kendiliğinden üreterek gelişen stillere yer veriyor. Doğanın doğallığı ve eşsiz uyumu tasarımlardaki country tarzının yalnızca çıkış noktası olabilir.

Tuncer Can, Kaan Kutsal Alkan, Sencar Can
Tuncer Can, Kaan Kutsal Alkan, Sencar Can

Mimark Mimarlık Hakkında:

Mimark Mimarlık, Kaan Kutsal Alkan tarafından 2010 yılında Göktürk, Kemer Country’de kurulmuştur. Ulusal ve uluslarası alanlarda iç ve dış mekan tasarımı üzerine 8 kişilik ekibiyle hizmet vermektedir. Kaan Kutsal Alkan ve ekibi, sınır tanımayan ve zamanın ötesinde bir yaklaşımla yeni mekanlar yaratıp, neo-klasik dokunuşlarla Mimark Mimarlık, konut, villa, işyeri, ofis, iç ve dış mekan tasarımı gibi alanlarda çeşitli hizmetler vermektedir.

Equine Design Studio Hakkında:

Equine Design Studio, Mimark Mimarlık çatısı altında hizmet veren binicilik mimarisi üzerine çalışmalar yapan bir markadır. Equine Design Studio, ulusal ve uluslarası sahalarda özel binicilik tesisleri tasarlamaktadır. Alanında öncü olan şirket aynı zamanda binicilik kültürünü anlatan ve bilgi üretimine katkıda bulunan “Equine Life” dergisini 2021 yılı ilk yarısında yayın hayatına geçirmeye hazırlanıyor.

Ziyaretçi Yorumları