Fazıl Say ve Genç Yetenekler Büyüledi

Fazıl Say ve Genç Yetenekler Büyüledi! Fazıl Say Sanat Kurulu’nda yer aldığı ÇEV Sanat Genç Yetenekler projesindeki Cemal Aliyev ve Elvin Ganiyev’le sahne aldı. TİM Show Center’ı dolduran seçkin davetliler üçlünün performansını ayakta alkışladı.

ÇEV Sanat Genç Yetenekler projesinin Sanat Kurulu’nda yer alan dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, proje kapsamında eğitimlerine devam eden keman sanatçısı Elvin Ganiyevve viyolonsel sanatçısı Cemal Aliyev’le unutulmaz bir konser verdi.

TİM Show Center Maslak’ta düzenlenen konseri iş ve sanat dünyasından çok sayıda isim de izledi. ÇEV Sanat Yönetim Kurulu, üyeleri ve Genç Yetenekler projesindeki bazı sanatçıların hazır bulunduğu geceye, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Revna Demirören, Nesrin Sarıoğlu, Dalia Garih, Banu Çarmıklı, Sanem-Ralf Tezman, Sema Maliki, Heves Ekinci, Zeynep Üstünel, Canan Tokgözlü, Meral Yazıcı gibi çok sayıda önemli isim katıldı.

QNB Finansbank ana sponsorluğunda yürütülen Genç Yetenekler projesinin mimarı ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri, Eskişehir ve İstanbul olarak iki ayaktan oluşan “Fazıl Say ve Genç Yetenekler” başlıklı konserler için Cemal Aliyev ve Elvin Ganiyev’in tüm hazırlıklarıyla bizzat ilgilendi.

TİM Show Center’da düzenlenen konser Fazıl Say’ın solo Beethoven yorumuyla başladı. Ardından Fazıl Say; çello ve piyano için bestelediği “Dört Şehir” eserini Cemal Aliyev’le birlikte seslendirdi. Daha sonra Fazıl Say ve Elvin Ganiyev, Frank’ın “La Majör Keman Sonatı”nı yorumladı. Programdaki son eser Fazıl Say’ın “Space Jump” oldu. Gecenin sürprizi ise Fazıl Say’ın piyano, çello ve keman için yeniden düzenlediği İzmir Marşı yorumuydu. Seyirciler üçlünün performansını ayakta alkışladı.

Fazıl Say ve Genç Yetenekler Büyüledi! ÇEV Sanat Kurucu Başkanı Berrin Yoleri, “Çok mutluyum. Çünkü 10 yıl önce çıktığımız yolda emeklerimizin karşılığını almaya devam ediyoruz. Projeye büyük katkı sağlayan Sanat Kurulu üyemiz, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’la, Genç Yetenekler projesinin desteğiyle eğitimlerini dünyanın en iyi hocaları ve okullarında devam ettiren Elvin ve Cemal’i aynı sahnede görmek benim için büyük gurur. QNB Finansbank ana sponsorluğunda yürüttüğümüz Genç Yetenekler projesi Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak, en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biridir. Bugüne kadar destek olanlara ve bundan sonra destek olacak herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretçi Yorumları