Hatay Tarihi Kültürü ve Mutfağı İle 42 Maslakta

Hatay Tarihi Kültürü ve Mutfağı İle 42 Maslakta! Hatay’ın günlük yaşamından insan portrelerini ve doğal güzelliklerini yansıtan “Hatay Fotoğrafları Sergisi”,  42 Maslak Türk Lezzet Müzesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da özel ilgi gösterdiği sergi açılışında, Türk Lezzet Müzesi bünyesindeki Hatay’ın köklü restoranlarından Anadolu Restoran’ın Hatay’ın geleneksel lezzetlerinden oluşan yemek ikramı büyük beğeni topladı. “Hatay Fotoğrafları Sergisi”, Tarihi Bizim Künefeci’nin künefe çevirme gösterisi ve Lazika’nın enfes çay ikramları ile de yöresel bir yemek ve kültür şölenine dönüştü.

Atlas fotoğrafçıları Bülent Özalp ve Hüseyin Alsancak’ın karelerinden oluşan Türk Lezzet Müzesi’ndeki “Hatay Fotoğrafları Sergisi”, hiç Hatay’a gitmemiş olanlara Hatay’ı yaşatmayı, daha önce şehirde bulunanlara ise güzelliklerini hatırlatmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda serginin açılış gününde,  100 kişiden oluşan seçkin davetlilere Hatay’ın köklü restoranlarından Anadolu Restoran’ın 42 Maslak Türk Lezzet Müzesi’ndeki yerinde, Hatay’ın geleneksel lezzetlerinden oluşan yemek ikramında bulunuldu. Ayrıca Tarihi Bizim Künefeci, Hatay’ın geleneksel tatlısını sunarken tepside künefe çevirme gösterisi yaparak davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Hatay Tarihi Kültürü ve Mutfağı İle 42 Maslakta! Sergi açılış davetinde, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın önde gelen iş adamları, Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, İstanbul Çorap Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Gabi Doenyas, 42 Maslak Pazarlama ve Satış Direktörü Zeynep Salman, sanatçı Leman Sam,  cemiyet hayatından isimler, Atlas Dergisi ekibi, çeşitli gazete ve TV kanallarından gazeteciler yer aldı.

Ziyaretçi Yorumları