Her Şey Pırlanta Gibi Denizler İçin
Şadan Kaptanoğlu, Emil- Şükran Güzeliş

Her Şey Pırlanta Gibi Denizler İçin! Türkiye’nin önde gelen pırlanta markası Zen Pırlanta, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın
“Mavi Kıyılar” projesi kapsamında, Marmaris Hisarönü Körfezi’nde hizmet veren TURMEPA D-Marin adlı atık toplama teknesinin sponsorluğunu üstlendi.

Bu işbirliğini duyurmak amacıyla, TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu, Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş ile Zen Pırlanta ve TURMEPA Yönetim Kurulu Üyesi Şükran Güzeliş ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, çevre ve denizlerin korunmasına gösterdiği duyarlılık ve verdiği desteklerle tanınan Zen Pırlanta’ya teşekkür plaketi verildi.

Her Şey Pırlanta Gibi Denizler İçin! Zen Pırlanta’nın bu yılki sponsorluğunu üstlendiği TURMEPA D-Marin teknesi, TURMEPA’nın “Mavi Kıyılar” projesi kapsamında Marmaris’e bağlı Hisarönü Körfezi’nde 17 koyda hizmet veriyor. TURMEPA’nın atık toplama filosuna 2018 yılında eklenen tekne, Hisarönü Körfezi’nde aralarında Bencik Koyu, Tavşanbükü, Tavşan Adası, Karasüleyman Bükü, İnbükü, Çubucak, Kale Adası, Orhaniye Koyu, Kargı Adası, Selimiye Koyu, Kameriye Adası’nın bulunduğu 17 koyda yat ve turistik teknelerden sıvı atık topluyor.

Ziyaretçi Yorumları