Kanada Milli Günü Rahmi Koç Müzesi’nde
Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon tüm konukları ile yakından ilgilendi

Kanada Milli Günü Rahmi Koç Müzesi’nde! Bu hafta Dünyanın dört bir yanında kutlanan Kanada Milli Günü vesilesiyle Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Rahmi Koç Müzesi’nde bir davet düzenledi. Başta Kanada Başkonsolosluğu olmak üzere, Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya ve çeşitli konsoloslukların katılımıyla gerçekleşen davete iş dünyası da büyük ilgi gösterdi.

Davette konuşan Başkonsolos Ulric Shannon geçen sene Kanada ve Türkiye arasındaki ikili ticaret hacminin tarihi bir rekor kırarak 4 milyon doların üzerine çıktığını ve her iki ülkenin bakanlarının haziran ayı başında, artan bu ikili ticaretin güçlendirilmesini hedefleyen bir ticari anlaşma imzaladıklarını bildirdi. Başkonsolos ayrıca Kanada’da okuyan Türk öğrenci sayısının 4000’i aştığından bahsetti.

Gecede Arbella, Centerra Gold, Air Canada ve Tüprag firmalarının temsilcilerine destekleri için teşekkür plaketleri verilirken Türkiye’nin Kanada ile işbirliğinin artarak devam etmesini ve ticaret hacminin yeni iş sahaları açılmasına imkan sağlaması temenni edildi. 

Ziyaretçi Yorumları