Kraliyet Mücevherlerinin Gizemli Hikayeleri
Kraliyet Mücevherlerinin Gizemli Hikayeleri

 Kraliyet Mücevherlerinin Gizemli Hikayeleri! İngiliz kraliyet mücevherlerinin ışıltılı hikayeleri Mücevher Yazarı Özlem Güsar’ın anlatımıyla Ritz-Carlton İstanbul’un büyüleyici atmosferinde seçkin konuklarla buluştu.

Lüks otel zinciri The Ritz-Carlton, İstanbul yeni yıla çok seçkin bir davetle ‘merhaba’ dedi. İngiliz kraliyet mücevherlerinin gizemli hikayeleri Mücevher Yazarı Özlem Güsar’ın keyifli anlatımıyla özel bir davette seçkin konuklarla buluştu.

Davette, tüm dünyada ilgiyle takip edilen Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının anlatıldığı The Crown dizisi sebebiyle yeniden ilgi odağı haline gelen İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ait mücevherlerin hikayeleri ilgiyle dinlendi. Geçmişin izlerini taşıyan görkemli taçlar ve mücevherler hakkında hiç bilinmeyen bilgileri aktaran Mücevher Yazarı Özlem Güsar, anlatım sonrası konukların tek tek sorularına yanıt verdi.

İngiliz geleneklerine paralel olarak, Ritz-Carlton, İstanbul’un özel Beş Çayı eşliğinde düzenlenen davete cemiyet ve moda dünyasından çok sayıda isim katıldı. Davete katılanlar arasında Siren Ertan, Ahu Orakçıoğlu, Zeynep Üstünel, Meral Yazıcı, Neşe Sert, Ebru Sanver ve Hülya Eltemur yer aldı.

 

Padişah I. Abdülmecid’den Kraliçe Victoria’ya

Konukların ilgiyle dinlediği hikayelerden birinin başrollerinde İngiltere Kraliçesi Victoria ve Osmanlı Padişahı I. Abdülmecid yer alıyor. 1856 yılında İngiltere Kraliçesi Victoria’ya Osmanlı Padişahı I. Abdülmecid tarafından muhteşem pırlantalarla kaplı mücevherler hediye edilir. İngiltere Krallığı’nın Osmanlı Kırım Savaşı sırasında padişaha desteği nedeniyle gönderilen mücevherlerden biri olan bu broşu Kraliçe II. Elizabeth’in 2011 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyareti sırasında takması iki ülke arasındaki uzun yıllara dayalı dostluğun simgesi olarak yorumlanmıştı.

Ziyaretçi Yorumları