Longines ile Uluslararası Topkapı Koşusu
Longines ile Uluslararası Topkapı Koşusu

Longines ile Uluslararası Topkapı Koşusu! Köklü saat markası Longines ile, Uluslararası Topkapı Koşusu heyecanı devam ediyor. Bu yıl 2.’si gerçekleşecek olan ‘’Longines Uluslararası Yarış Festivali’’ 2-3 Eylül tarihlerinde Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenleniyor.

Zarafetin ve asaletin bir arada olduğu Royal Ascot Yarışları, Paris Prix de Diane Longines ve Dubai World Cup Şampiyonası gibi birçok prestijli uluslararası yarışın Resmi Zaman Tutucusu olan İsviçreli saat markası Longines, geçen yıl Türkiye Jokey Kulübü ile değerli bir ortaklığa imza attı. Marka, “Longines Uluslararası Yarış Festivali İstanbul”un İsim Partneri ve Resmi Zaman Tutucusu oldu.

Longines, bu yıl da iki gün süren etkinliğin en önemli yarışı olan “Longines Uluslararası Topkapı Koşusu”nu sunmaya hazırlanıyor. Marka ayrıca, yarışın gerçekleşeceği İstanbul Veliefendi Hipodromu ve Türkiye Jokey Kulübü’nün de Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati’dir.

Longines ile Uluslararası Topkapı Koşusu! Longines, 1878 yılından bu yana uluslararası at yarışı dünyasına olan bağlılığını ve desteğini, Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen Uluslararası Yarış Festivali’nde bu yıl da sürdürmeye devam ediyor. 2-3 Eylül tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek olan yarışlar ‘‘Longines Uluslararası Yarış Festivali ’’ olarak seçkin davetlilerin katılımı ile gerçekleşecek.

Bu özel festival kapsamında gerçekleşecek olan yarışları izlemek üzere, birçok seçkin davetli ve at sahibinin yanı sıra, ünlü antrenörler, jokeyler, dünyanın önemli jokey kulüpleri ve yarışçılık otoritelerinin temsilcileri ile saygın yarış medyasının editörleri ve fotoğrafçıları da 2-3 Eylül tarihlerindeki “Yarış Festivali” için İstanbul’a gelecek. 3 Eylül Pazar günü çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleştirilecek olan Grup 2 Longines Topkapı Koşusu festivalin en önemli yarışı olarak ön plana çıkıyor. 3 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atların katılacağı koşunun birincilik ikramiyesi 270.000 avro olarak belirlendi.

Pazar günü, zarif modelleriyle tanınan saat markası, günün en şık şapkalı kadınını Conquest Classic koleksiyonuna ait bir saatle ödüllendireceği “Longines Zarafet Ödülü” etkinliğini de düzenleyecek.

Longines ve binicilik sporları dünyası uzun, tarihsel bir ilişkiye sahip. Markanın biniciliğe olan tutkusu, üzerinde bir jokey ile at gravürü işlenmiş olan kronografın üretildiği 1878 yılına dayanıyor. Bu saat 1881 yılından itibaren New York hipodromlarında kullanıldı.
Longines bugün düz koşu, engelli atlama, binicilik yarışmaları, dayanıklılık, binicilik ve terbiyecilik alanlarında yer alıyor. Saat üreticisi bu disiplinlerde uluslararası kurum ve etkinliklerle birlikte hareket ediyor, adını dünyanın en iyileriyle paylaşıyor ve binicilik dünyasının olağanüstü sporcu ve kişiliklerine unvanlar ve ödüller veriyor. Longines’in bu dünya ile arasındaki yakın bağlar, aynı zamanda zarafet, gelenek ve performans alanındaki ortak değerlere de dayanıyor.

Ziyaretçi Yorumları