Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone

DÜNYA ÇAPINDAKİ BİR ÇOK PROJE ARASINDAN  1. SEÇİLDİ

Meydan İstanbul “Dünya’nın En İyi Perakende Geliştirme Projesi” seçildi. Bunun yanında “Avrupa’nın En İyi Mimari Projesi” ve “Avrupa’nın En İyi Sosyal Alanları” ödüllerinin de sahibi Meydan İstanbul AVM oldu.

Meydan İstanbul AVM’ye Avrupa’dan Ödül Yağdı

Dünya’ya yeni trend yaratan, yeni jenerasyon projeleri ile kapsamlı bir renovasyon sürecinden geçen Meydan İstanbul AVM, yeni projelendirdiği Sosyal Alanlar’ı ile emsalsiz bir Yaşam Merkezi’ne dönüştü.

Meydan İstanbul AVM 3 ayrı ödül kazandı. Yirmi yedi yıldır Londra’da düzenlenen Avrupa’nın ve Dünya’nın en prestijli ödül yarışması International Property Awards 2018 – 2019 (Avrupa ve Dünya Gayrimenkul Ödülleri) Yarışması’nda Meydan İstanbul AVM, geçtiğimiz 2 senede kapsamlı yenilenme projeleri ve perakende sektörüne getirdiği yeni jenerasyon mimari uygulamaları ile yarışmaya katılan Dünya’daki diğer rakiplerinde dahi hayranlık uyandırdı.

Perakende geliştirme projelerinde ‘Dünya’nın En İyi Perakende Geliştirme Projesi’, ‘Avrupa’nın En İyi Mimari Projesi’, ve “Avrupa’nın En İyi Sosyal Alanları” ödüllerini kazanarak ödül törenine damgasını vurdu. Ödüller Londra’da gerçekleştirilen törende İcra Kurulu Üyesi Merve Gülay’a International Property Awards Başkanı Ben Newman ve House of Lord Best Birleşik Krallık Lordlar Kamarası Üyesi Stuart Shield tarafından verildi.

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

 

AVRUPA’NIN EN İYİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ SEÇİLDİ

Meydan İstanbul AVM, Londra’da yapılan yarışmada son 2 senedir gerçekleştirdiği kapsamlı yenilenme projeleri ve perakende sektörüne getirdiği yeni jenerasyon mimari uygulamalarıyla rakiplerinden tamamen ayrıştı. Ödül alan ek proje geliştirmelerinde Mimari’yi METEX Design Group Mimar Sinan Kafadar, İç Mimari’yi ‘Mahalle’ ve hizmet alanları tasarımları ile Designist Mimar Aslı Dayıoğlu, Mekanik Projeleri Çilingiroğlu Mühendislik, Statik Projeleri MPI Mühendislik, Sesa Mühendislik üstlendi. Türk Proje Grupları Meydan İstanbul AVM projesiyle dünyada ses getirdi.

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

 

Dünyanın En Önemli Markaları Meydan İstanbul’da

Meydan İstanbul AVM Shopmix’inde ‘IKEA’ gibi her AVM’de yer almayan Dünya perakende endüstrisinin en büyük anchor markası 30 bin m2’lik alanı ile AVM ziyaretçilerine hizmet vermekte. Bunun yanı sıra Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük m2’ye sahip elektronik departman store’u olan ‘Media Markt’ gerçekleştirdiği satışlarla Dünya sıralamasında ilk üç arasında yer almakta. 3.500 m2 büyüklüğündeki ücretsiz çocuk oyun parkının içinde yer alan ‘Joker Dünyası’ sanki ayrı bir çocuk AVM’si gibi çok geniş ürün grupları ile çocuk hakkındaki her şeyi bir arada sunmakta. Çok yoğun ziyaretçi trafiğine sahip olan ‘5M Migros’ yeni açılmış olmasına rağmen ciroda Türkiye’de 7. sırada, ‘Cinemaximum’ sinema kompleksi 10 sinema salonu ve sadece sinema için yapılmış ayrı yapısı ile İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli sinema kompleksi. Alışveriş Merkezi’nde yer alan diğer birçok önemli marka da Meydan İstanbul AVM’de 1.500 m2 / 6.000 m2 neredeyse departman store büyüklüğünde yer alan büyük m2’li mağazaları ile diğer AVM’lerde bulunan mağazalarından ayrışmakta ve ziyaretçilerine geniş koleksiyon ve ürünler sunmaktalar.

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı 3

 

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

İstanbul’un En Büyük Çocuk Oyun Parkı

Hem de Ücretsiz

İstanbul’da böyle bir çocuk oyun parkı yok. 3.500 m2 büyüklüğüyle İstanbul’un en büyük çocuk oyun parkı olma özelliğini taşıyan ‘Central Park’, hem de ücretsiz. Çocukları kendisinden geçiren benzersiz oyun parkurları ve her yaşa göre özel tasarım oyun aletleri mutluluk saçıyor. Dünya’daki en yüksek güvenlik standartlarına sahip çocuk oyun parkı, çocuklara ve ebeveynlere büyük bir güven vermekte. Ayrıca aynı alanda ‘Joker Dünyası’ tarafından işletilen ‘Joker Land’ bölümünde jetonlu dönme dolaplar, atlı karıncalar ve mini roller-coaster seçenekleri de bulunmakta. ‘Meydan İstanbul Arena’ ile ‘Central Park’ta çoklu spor tesisi de yer almakta.

 

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

GURME LEZZETLER MAHALLE’DE

Türk kültürünün en önemli unsurlarından biri olan ‘Mahalle’ konseptinin günümüze uyarlanmış yorumu olarak projelendirilen yeme-içme alanlarının tasarımı geleneksel mutfaklarımızın tüm örneklerini dönerden Karadeniz pidesine, köfteden iskender kebaba, gözlemeden tantuniye varan lezzetleri Meydan İstanbul ziyaretçilerine şölen mutfakları şeklinde sunmaktadır. Meydan İstanbul, yaşlı, genç, çocuk ve tüm aile bireylerinin kendilerine uygun damak tatlarını bir arada bulabildiği, yüksek kalite algısındaki dekorasyonu, renkli sandalye, masa ve aydınlatmaları ile tüm dekoratif ayrıntıları ‘Mahalle’ konsepti altında Dünya’ya yeni bir yeme-içme trendi sunmaktadır.

Birbirinden müthiş lezzetlerin ve gurme markaların yer aldığı ‘Mahalle’ konsepti 3.250 metrekare alanda inşa edildi. ‘Mahalle’ konsepti tasarımı ve mimari uygulaması ile, ABD’de yayınlanan önemli dergilerde Dünya’daki tüm AVM’lerde yeme-içme alanları için örnek alınması gereken uygulama olarak yer aldı.

 

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

Alışveriş Keyfini İster Açık Havada, İster  Kapalı Alanlarda Doyasıya Yaşayın

Meydan İstanbul AVM kapalı alanlarının yansıra açık havada da alışveriş yapma imkanı sağlıyor. Açık hava alanlarına yeni eklenen ‘Cam Mağaza’larla çift taraflı alışveriş koridorları yaratılarak AVM’deki marka sayısı arttırılmış. Ziyaretçilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmeden alışveriş yapabilmesi için açık alanlardaki mağazaların üstlerine cam saçaklar ilave edilmiş. Eklenen cam yapılar ziyaretçilerin genel görüş alanlarını kesintisiz şekilde devam ettirebilmelerini sağlarken açık havada alışveriş deneyimine ve AVM’nin çevreci, ekolojik duruşuna uygunluğuyla dikkat çekiyor.

 

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

Kültür, Sanat, Eğlence, Konser Meydan Sahne’de

Meydan İstanbul AVM gerçek anlamda tam bir Alışveriş Tatil Köyü. Tam ortasında yer alan büyük Meydan’ı ve Meydan’ın merkezinde bulunan profesyonel sahne altyapısı sayesinde aynı anda binlerce kişiye ücretsiz konserler, filmler, spor müsabakası yayınları, kültür yayınları, tiyatrolar, çeşitli animasyonlar, sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapıyor. AVM ziyaretçileri Meydan İstanbul’a sadece alışveriş için değil yaşamın tüm renklerinin bir parçası olmak için de geliyorlar. ‘Meydan Sahne’ ücretsiz ortak oturma alanları ve düzenlediği birbirinden renkli etkinlikleri ile başka hiçbir yerde bulunmayan büyük bir farklılık yaratıyor.

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

 

VALE TESLİM MERKEZİ – Otoparkta yer aramaya son – Böylesi Dünyada Yok

Meydan İstanbul AVM’de 4.500 araçlık açık / kapalı devasa otopark alanları bulunuyor. Bilhassa haftasonları yoğunluğuna yönelik bir çözüm de yeni projelendirilen ‘Vale Teslim Merkezi’ alanı. Yoğun günlerde ailesi ile gelip otoparkta yer bulma güçlüğü yaşamak istemeyen ziyaretçiler araçlarını belirli noktalarda Vale’ye teslim ediyor, teslim alırken de örneği Dünya’da bile bulunmayan bir konfor ve şıklık içeren bekleme ‘Vale Lounge’ bölümünde ödemesini yaparak aracını teslim alabiliyor. Üstelik Vale ücreti sadece 15 TL.

 

Meydan İstanbul AVM'ye Avrupa'dan Ödül Yağdı

ÇEVRECİ VE EKOLOJİK MİMARİ

Meydan İstanbul AVM, Dünya’nın en büyük yeşil alanlı çatısına sahip. Yeşil çevre bilinci ile AVM yapısının 30 bin m2’lik çatıları tümüyle yeşil alan olarak tasarlandı. Yeşil çatı alanları oluşturulurken ‘Zincolit’ bitki örtüsü sistemi kullanıldı. Yeşil çatılar hem ekonomik hem ekolojik yararlar sağlıyor. Bitki toprağı ısı yalıtımını destekliyor. Bu alanlar şehir havasındaki toz ve zararlı maddeleri filtreliyor. Dünya’daki “Green Architecture” ve “Sustainable Design” akımlarının Türkiye’deki en önemli örneklerinden biri olma özelliğini taşıyan Meydan İstanbul AVM’yi Amerika’dan Japonya’ya, Dünya’nın birçok ülkesinden mimarlar ve araştırma grupları gelerek yerinde inceliyor ve projelerinde örnek alıyor.

Ziyaretçi Yorumları
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone