Mövenpick Hotel Istanbul’dan Kilolarca İyilik Projesi
Mövenpick Hotel Istanbul’dan Kilolarca İyilik Projesi

Mövenpick Hotel Istanbul’dan Kilolarca İyilik Projesi! Mövenpick Hotel Istanbul, dünya üzerindeki 30’dan fazla Mövenpick otelinin de katıldığı, 1-15 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Kilolarca İyilik” sosyal sorumluluk projesi ile otel misafirleri ve yerel sakinlerinden Yığmatepe İlkokulu’na destek olmak amacıyla 963 kilodan fazla giyecek ve eğitim malzemeleri yardımı topladı.

Bu global kampanya kapsamında Mövenpick Hotel Istanbul’da toplanan kıyafet ve okul gereçleri, 18 Eylül 2018 tarihinde Gaziantep Şahinbey’de bulunan Yığmatepe İlkokulu’nda eğitim gören 25 öğrenciye bizzat ulaştırıldı.

Yığmatepe İlkokulu öğrencilerine hikaye ve okul kitaplarının yanı sıra okul çantası, kalem kutusu, defter, kalem, silgi, kalemtıraş ve boya kalemleri gibi kırtasiye ürünleri, palto, eşofman takımı, bot ve ayakkabı gibi giyecekler de hediye edildi.

Toplanan malzemeler Mövenpick Hotel Istanbul’un Genel Müdürü Bozkurt Atabek ve otel yöneticilerinden oluşan bir ekip tarafından Yığmatepe İlkokulu öğrencilerine tek tek teslim edildi. Ayrıca okulda, yüzlerce kitap ve ansiklopedilerden oluşan Mövenpick kütüphanesi de kuruldu. Kendileri için özenle hazırlanmış hediyeleri aldıklarında, öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Mövenpick Hotel Istanbul’dan Kilolarca İyilik Projesi! “Kilolarca İyilik” sosyal sorumluluk projesine bu yıl da katılmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirten Bozkurt Atabek: “Değerli dostlarımız, iş ortaklarımız ve personelimizin destekleriyle 963 kilodan fazla yardım malzemesi topladık. Geçtiğimiz sene başka bir köy okuluna 429 kilo malzeme yardımında bulunmuştuk. Bu sene bu iyilik hareketini daha da geniş kitlelere yayarak geçen seneki yardım miktarını fazlasıyla aştık. Önümüzdeki sene de ihtiyaç sahibi köy okullarına destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretçi Yorumları