Orhan Bademli’den Yeni Nesil Futuristik Yılbaşı Topuzları! 2019 yeni yılın; futuristik  houtecouture kadınlarının total görünümünde kusursuz cazibe, ihtişamlı görünüm  çekicilik ve ışıldayan tazelik gibi en çarpıcı olanları ile göze çarpıyorlarlar.

Houtecouture kadın profillerinin yüz şekillerine uyum sağlayan topuzlar çok yakışıyor.

Sezonun sac trentlerinde ise adeta zamanlar arası seyahatlerin yolcuları gibi, modern şıklığın tarzını oluşturabiliyorlar.

Yeni nesil saç stilleri ile  kişilerin enerjileri, rekabet alanında ki kırmızının görkemli ihtirası,   özgüvenle yansıyan duruşunu 2019 yeni yılda sıkça taşıyanları göreceğiz.

 

Saç modelimizin oluşum ve uygulama aşamaları!

Haute couture bir saç modelini tasarlarken, zarif kadın profillerini hayal ederiz. bu zarif kadınlar; bedenlerinin her biçimsel hareketine

Şıklıkla , netlik ve ruh katabilen adeta zamana karşı sanatsal bir başkaldırı ile bir duruş sergileyebilen profillerdir.”

Kuaförlerin, saç  tasarımlarını sanata çeviren, hayal güçleri ile  heyecan verici akımlar yaratan bu kadınlar için şimdi sizlerle topuz sac sitilleri ile ilgili  yapım aşamasındaki gelişmeleri, paylaşmak istiyorum;

Tepe ön blok bölgesindeki sacı ayırır pensle tuttururuz, daha sonra sağ  ve sol yan profil ayrımını dikkatlice ayırırız ve toplamaya geçeriz.arka blok sac ile  tepe vertexs bölgesindeki sacla birlikte tepede toplar ve  net bir şekilde lastikle bağlarız, bağladığımız blok saçın çevresinde , yükseklik kazanması için ayırdığımız saç tutamı ile çevresinde dolaştırarak tokayla sabitler dik bir sütun yaratırız.

Bu sütun çevresinde blok saçtan separasyonlar  ayırarak sprey ve fön ile figürsel dönüşleri yaratır ve sanatsal duygularımızla saça yorum katarız.resimde gördüğünüz gibi saçın kendi dokusuna göre figürsel yorumlarımızı sabitleriz.

Daha sonra sol ve sağ blok saçlarımızı figür bloklarının altına tokalayarak saçı netleştiririz. bukle aralarına küçük sihirli dokunuşlarla  saç topuz modelimizi şımartırız.

En son aşama ise ön blok saçta ,adeta sörf dalgası gibi bir es vererek yükseklik kazandırırız.resimdeki sanatsal saç modelimizin yapım aşaması bu süreçlerden geçmiştir.finalini sadece görsel değil

Sanatsal bir tasarıma dönüştürdüğümüzde görmekteyiz.

Saç rengi; koyu renk  saçlara bana göre “sadece koyu bir renk” demekten çok daha fazlası var ….

Renkleri tanımak için kendinize şunu sorun ben koyu ve yoğun renkli seviyormuyum! o&v master kuaför salonunda saç boyası ilgili uzman kişilerin önce “teşhis aşaması” daha sonrada “uygulama’ya” geçiliyor hedeflenen sonuç sizin için “tasarlanıyor”kişiye özel olarak, sizlere uygun renkleri yaratabiliyorlar.

Bir başka deyişle saç boyası “sadece bir renkten çok daha fazlası” dır.

Makyaj;  bu yıl ki yılbaşı houtecouture saç modelimizin tasarımına senkronize olabilecek bir makyaj stilini tercih ettim. kişiye özel net bir bakış ile doğallığı ön plana aldım…

İşleme başlarken cilt dokusunda pigmentlerin yoğun olduğunu gördüm, yüz şekli ise kemikli, yapı dokusuna sahipti ,bu durumda,cilde ağırlık yapmayan, rahatsız etmeyen kapatıcılığı hafif ürün grubuyla bütünselliği ve matemorfozu vurgulayarak cildin üzerinde ön zemini oluşturdum.

Şaşırtıcı derecede hafif yapılı, akıllı concealer’ formülleriyle sihirli dokunuşlar yaparak tonlamaları yaptım.

Daha sonra üst göz kapağı yoğun renklerle derin gölgeleri oluşturdum.. kirpik dip boylarda ise maklora tekli kirpikleri ile ve eyelinerla destekleyip, farların geçişleri ile renk yoğunluğu fixs ettim.

Detaylarda ise göz, ten dokusu , rengi ve giydiği elbiseyle oje renklerini dikkate aldım…

Ayrıca da  aksuarlara uyum sağlıyacak  tonları yakalıyarak  renkleri seçip son final dokunuşlarımı  yaptım…

Makyaj sadece renk değildir duygularımızın renklendirilmiş halidir!

“2019 yeni yılda”sevdiğimiz anlarımızı biten yıla göre  daha farkli oluşturabilir ve fırsatlara dönüştürebiliriz…

Değişim yolculuğumuza tabularımızı yıkarak alışkanlıklarımızı değiştirerek başlayabiliriz…

Ziyaretçi Yorumları