Ebru Uygun’un başkanlığını yaptığı TOÇEV gönüllüsü Marka İletişimcisi Özlem Ardıyok’un, TOÇEV’in 25. Yılı anısına projelendirdiği ve tüm fotoğraflarını çektiği, 25 ünlü şefin kutlama yemeği tarifleri ve anılarından oluşan Kutlamalar Kitabı satışa çıktı.

Seneler önce çocuklarının okul münasebetiyle tanışan Toçev Başkanı Uygun ile Özlem Ardıyok’un birlikteliği Toçev münasebetiyle tekrar kesişmiş…

Toçev’in 25. yılı için hayata geçirdikleri bir projeye destek olurken bir yandan ben de bu özel kutlama için farklı ne yapabilirim diye düşünüyordum. Kurumsal hayatı bıraktıktan sonra edindiğim Yemek Fotoğrafçılığı hobimi bir projeye dönüştürebilirim dedim. Bir kutlama projesi olacağı için teması Kutlama Yemekleri olan bir yemek kitabı hazırlamaya karar verdim. Türkiye’nin sevilen şeflerine ulaştım. Projeden bahsettim ve onlardan kendi kutlama yemeklerini bu kitap için benimle paylaşmalarını rica ettim. Hepsi de gönüllü olarak beni mutfaklarına misafir ettiler, kutlama yemeklerini yaptılar ve o yemeklerle ilgili mutlu anılarını paylaştılar. Onlar yemeklerinini yaparken ben de fotoğraflarını çektim. Sonra bu değerli şeflerin tariflerini, anılarını ve fotoğraflarını Kutlamalar ismini verdiğim kitapta toplayıp, tüm gelirini de Toçev’e bağışladım.

TOÇEV kuruluş yıldönümünü hep farklı etkinliklerle kutladı. Şimdi de ISS Türkiye ve Alfa yayınları desteğiyle çıkan Kutlamalar Kitabı ile kalıcı ve lezzetli bir kutlama gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Bu sene pandemi sebebiyle herkes yılbaşını evde geçiriyor. Türkiye’nin en sevilen şeflerinin paylaştığı özel kutlama yemeği tarifleri, evlerde şef sofrası kurmak isteyenler için harika bir kaynak. Ayrıca gelirinin tamamı TOÇEV’e aktarılacağı için Kutlamalar Kitabı çok anlamlı bir yılbaşı hediyesi olarak öne çıkıyor.

Arda TÜRKMEN, Burçak KAZDAL, Cihan KIPÇAK, Derin ARIBAŞ, Ebru ERKE, Ece ZAİM, Elif Edes TAPAN, Esen HÜNAL, Gamze BURSA, Hazer AMANİ, İdil YAZAR, İsmet SAZ, Jale BALCI, Kaan SAKARYA, Melih DEMİREL, Metin SÜERKAN, Murat BOZOK, Murat Deniz TEMEL, Müge ERGÜL, Pınar İSHAKOĞLU, Rafet İNCE, Semen ÖNER, Tevfik ALPARSLAN, Umut KARAKUŞ, Zeynep Benhisavi ÇELIK Kutlamalar Kitabı için mutfaklarını açıp büyük bir keyifle kutlama yemeklerini yapıp anılarını paylaşıyor.

Ziyaretçi Yorumları