Saffet Emre Tonguç, Anatoli ile birlikte tasarladığı fincanları yeni kitabı ‘Ayrıcalıklı Rotalar/Türkiye’ ile birlikte görkemli bir davet ile tanıttı.

Saffet Emre Tonguç ve Anatoli markasının kurucusu Beyhan Bağış işbirliklerini görkemli bir davet ile duyurdu. Swissôtel The Bosphorus İstanbul’un Resto-Bar’ı GABBRO’da gerçekleşen davete cemiyet ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

Binlerce yıldır ev sahipliği yaptığı pek çok farklı medeniyetin izlerini barındıran Anadolu’nun verimli toprakları ve kadim mirasını modern çizgiler ile harmanlayarak tasarımlarına yansıtan Anatoli yaptığı özel iş birliktelikleri ile de çok dikkat çekiyor.

Tarihçi, seyahat yazarı, profesyonel rehber ve konuşmacı olan Saffet Emre Tonguç’un tarih aşkı Anatoli ile onu bir araya getiren en büyük sebeplerden.

Saffet Emre Tonguç yeni çıkardığı ‘Ayrıcalıklı Rotalar / Türkiye’ kitabını Swissôtel The Bosphorus İstanbul, GABBRO’da tanıtırken bir yandan da Anatoli ile tasarladığı ve İstanbul’un en güzel aşk hikâyelerinden birini anlatan kahve fincanlarını tanıttı.

Anatoli ile kahve fincanlarını tasarlarken, Saffet Emre Tonguç İstanbul’un ruhunu yansıtmayı amaçladı. İlhamını ise Galata Kulesi ile Kız Kulesi’nin büyüleyici aşk hikâyesinden aldı. İstanbul Boğazını süsleyen Kız Kulesi ile şehri gözleyen yakışıklı Galata Kulesinin aşkı Hezarfen Ahmet Çelebi’yi de etkileyen bir hikâye. Bu tılsımlı hikâye ise bugün Saffet Emre Tonguç aracılığı ile Anatoli’ye misafir oluyor.

Saffet Emre Tonguç ve Anatoli’nin tasarladığı fincanlar koleksiyonerlere sunulurken elde edilen gelir vakıf ve derneklere fayda sağlayacak.

Geçmişteki geleneklerin güzelliğini gelecek kuşaklara taşıyan Anatoli markasının sahibi Beyhan Bağış, bu toprakların paylaşma ve hediyeleşme kültürü ile bereketli ikramlarından ilham alarak, geçmişe ait üretim tekniği, gelenek, estetik anlayışı, zevk ve aromaların temelinde günümüze uyarlanmış el yapımı ürünleri ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Ziyaretçi Yorumları