Sanatı daha ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlayan TABULARASA TRANSNATIONAL ART platformu, özel bir seçkiyle bu yıl ilki düzenlenecek ARTCONTACT İSTANBUL Çağdaş Sanat Fuarı önceki gün Yenikapı’daki Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

27 ülkeden 44 sanat aktörünün yer aldığı, 10 ülkede temsilciliği bulunan Tabularasa Transnational Art, çağdaş ve klasik sanatların tüm disiplinlerden sanatçıları, sanat aktörlerini bir araya getiren, sanatı sınırların ötesine taşımayı hedefleyen, ve pandemi sürecinde filizlenen ve büyüyen Tabularasa Transnational Art, sanat severlerle ilk defa fiziksel bir ortamda bir araya geldi.

Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül ve ekibinin organizasyonunu ile gerçekleşen fuarda,  Beste Gürsu’da yoğun koordinasyonu ile  fuara farklı bir renk kattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,yanı sıra, ilçe belediye başkanları  milletvekilleri, sanat ve iş dünyasının pek çok seçkin isminin buluştuğu  günde. Bedri Baykam’a sanata katkı özel ödülü verildi. İyilik İçin Sanat Derneği/nden, Rabia Çapa’nın Maçka Sanat Galerisine  Sevil Dolmacı’nın galerisinden Üsküdar Belediyesi’nin standından Yahşi Baraz’a kadar yurt içinden ve dışından pek çok sanatçı ve galeri misafirleriyle katılarak fuara… İlk günden büyük ilgi gören fuar pazar akşamına kadar gezilebilir.

Tabularasa Transnational Art / Artcontact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı Katılımcı Sanatçılar:Abaz Hado (Arnavutluk) / Ahmet Nejat (İran) / Alem Korkut (Hırvatistan) / Aliye Altunbilek / Amer Hadzic (Bosnahersek) / Antony Samaniego (Amerika) / Aygül Akmanova Okutan (Rusya) / Ayten Çağlar / Berke Şimşek / Cem Özkan / Damla Gök / Emrah Yücel / Emre Yıldır / Erinç Işık / Ezgi Sandıkçı / Ferya Kocaçınar / Gamze Çakır/ Gökçe A. Çiftçioğlu / Hale Ürkmezgil / Harun Başakçı / Hülya Vurnal İkizgül / Hüseyin Abdik / Hüseyin Suna / Ilgın Erdem / Joseph O Idowu (Nijerya) / Kaan Baltacı / Kadir Akyol / Levi Viller (Suriye) / Leyla Kara / Luigi Ballarin (İtalya) / Melihat Teparic (Bosna Hersek) / Melike Kuş / Mercan Dede / Mirza Hasanefendic (Bosna Hersek) / Muhamed Kafedzic (Bosna Hersek) / Muna Al Bader (Katar) / Mustafa Sönmez / Neslihan Aydınlıoğlu / Nilüfer Tütüncü / Orhan Yalçınoğlu / Önder Caymaz / Recep Çiftçi / Reşat Ceylan / Selda Dilek Bakındı / Sema Bicik / Setanay Özbek

Ziyaretçi Yorumları