Sanat Ve Jazz Üçüncü Kez Elgiz Müzesi Terasta!
Sanat Ve Jazz Üçüncü Kez Elgiz Müzesi Terasta!

Sanat Ve Jazz Üçüncü Kez Elgiz Müzesi Terasta! 2001 senesinde, kâr amacı gütmeyen bir çağdaş sanat müzesi olarak açılan Elgiz Müzesi, heykel sanatının görünür kılmayı amaçladığı Teras Sergilerinin 11. sini “Dünya’da Hayat Var Mı?” teması ile gerçekleştirdi. Müzenin yirminci yıl kutlama hazırlıkları heyecanla sürerken, Türk çağdaş sanatına destek hedefinde bir geleneğe dönüşen, müze dostları ve sanatseverlerle birlikte düzenledikleri üçüncü jazz gecesi yine renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Bartuğ Sayılı ve BFA Production, Black Ivory ve MonochromeFilm sponsorluğunda gerçekleşti. Carlo Bernardini Catering tatları ve Şelale Şehnaz Sam’ın ritmik performansıyla  gökdelenlerin arasında renkli bir geceye sahne oldu.

Müze dostlarımızdan Sevil ve Mazhar Basmacı, Murat Türkmen, Gülüm ve Cüneyt Aksu’nun özel destekleriyle düzenlenen Jazz Gecesinin etkinlik komitesi: Mine Bahadır,  Revna Demirören, Sevda Elgiz,  Dalia Garih, Ayşegül Karadeniz, Sedef Korkmaz, Handan Öney, Sema Şener ve Berrin Yoleri’den oluşuyor.

Sanat Ve Jazz Üçüncü Kez Elgiz Müzesi Terasta! Elgiz Müzesi yirminci senesine yaklaşırken yedi senedir sürdürdüğü teras sergileri bu sene de sanatseverlerin katkılarıyla sanat desteğini farklı bir boyuta taşıyor. Bu keyifli yaz gecesinde, gökdelenlerin arasında sanat ve jazz açık havada buluşuyor.

Ziyaretçi Yorumları