Şenol Altunun Fotomorfoz ve Aydınlatan Heykelleri 42 Maslakta
Şenol Altunun Fotomorfoz ve Aydınlatan Heykelleri 42 Maslakta

Şenol Altunun Fotomorfoz ve Aydınlatan Heykelleri 42 Maslakta! Çağla Cabaoğlu Gallery sanatçılarından Şenol Altun, ikinci kişisel sergisi olan “Fotomorfoz”  ve “Aydınlatan Heykeller Vol. II” sergisi ile 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de sanatseverlerle buluştu. 30 Mayıs’ta açılışı gerçekleşen sergi; sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarının beğenisini kazandı.

Yıl boyu sanatla iç içe bir yaşam seçeneği sunan 42 Maslak Art!SPACE Gallery, sanatsal etkinliklerine Çağla Cabaoğlu Gallery sanatçılarından Şenol Altun’un ikinci kişisel sergisi “Fotomorfoz” ve “Aydınlatan Heykeller Vol. II” ile devam ediyor. 30 Mayıs’ta Çağla Cabaoğlu ile birlikte;  Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ve 42 Maslak Satış ve Pazarlama Direktörü Zeynep Salman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına Ali-Rina Balkan, Ayşe Sadıkoğlu, Arzu Kunt, Atilla Yurdakul, Etel Baler, Hülya-Eda Kalyoncu, İsmet Öztanık, Esra Kaktüs, Ömer Yalkın, Sedef Çalarkan, Zeynep Germen, Mutlu Şimayli, Doğan Akçura, Melike Gebeş, Serkan Şedele, Meral Erduran, Vedat Uygun-Pınar Türker Uygun, Nurgül Türker, Zeynep Çelik, İpek Kızıltaş, Necip Baykara, Kurt Bullend, Gökte Tunç, İdil Lüleci, Ayşegül Karadeniz, Ferda Paksoy gibi sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarından ve sanat koleksiyonerlerinden çok sayıda kişi katıldı.

Aynı anda iki farklı disiplinden iki büyük sergi ile eserlerini 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de sanatseverlerle buluşturan Şenol Altun, sayısız projeye imza attığı fotoğrafçı kimliğiyle öne çıkıyor. Sanatçı, tasarımlarında bir araç olarak kullandığı ışığı ön plana çıkararak hem iki hem üç boyutlu eserleriyle dikkat çekiyor.

Şenol Altunun Fotomorfoz ve Aydınlatan Heykelleri 42 Maslakta! Şenol Altun’un “Aydınlatan Heykeller” sergisi ilk olarak 2014 senesinde sanatseverlerle buluşmuştu. 42 Maslak Art!SPACE Gallery #1’de “Aydınlatan Heykeller Vol. II” olarak sergilenen eserler, geri dönüştürülmüş endüstriyel parçalardan oluşuyor. Gün ışığında farklı, karanlıkta farklı ışık kaynağına dönüşen tasarımları sergide öne çıkıyor.

“Tasarımlarıma, doğaçlama yöntemler ve içgüdülerimle başlıyorum ve onları sadece kişisel el emeğim ile, olabildiğince eski usullerle, doğallığı sonuna kadar koruyarak, aslında zor yolu tercih ederek yapıyorum,” diyen Şenol Altun, bu eserlerin en önemli özelliğinin hiçbir zaman kendilerini tekrar edememeleri olduğunu belirtiyor. Fotomorfoz”  ve “Aydınlatan Heykeller Vol. II” sergileri, Maslak’ı sanatla iç içe bir yaşamla buluşturan 42 Maslak Art!SPACE Gallery #1’de 1 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Ziyaretçi Yorumları