Sonbaharda Grand Pera’da Tiyatro Keyfi
Bana Amy De - Amy Winehouse

Sonbaharda Grand Pera’da Tiyatro Keyfi! Kültür ve sanatın buluşma noktası Grand Pera, sonbaharı tiyatro dolu günlerle taçlandırıyor. Beyoğlu’ndaki Grand Pera perdelerini, ilk olarak 27 Eylül Cuma günü saat 20.30’da Amy Winehouse’un kısa ama bir o kadar da çarpıcı olan hayatını konu alan “Bana Amy De – Amy Winehouse” oyunu ile arayacak. Kosta Kortidis’in yazdığı, Kemal Başar’ın yönettiği oyunun orijinal müzikleri Savaş Alp Başar, koreografisi de Alpaslan Karaduman imzası taşıyor.

Canlı rock müzik, tiyatro ve dansın uyum içinde sahnelendiği “Bana Amy De – Amy Winehouse” adlı oyunun oyuncu kadrosunda Ceylan Yılmaz, Alkış Peker, Savaş Alp Başar ve Didem Karataş yer alıyor. Güçlü bir orkestra eşliğinde sahnelenen oyun ayrıca 28 Eylül, 4, 11, 12,  18, 25 ve 26 Ekim tarihlerinde de Grand Pera’da seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Müzik, edebiyat ve tiyatronun uyumu Öylesine Hikayeler’de

Sonbaharda Grand Pera’da Tiyatro Keyfi! Ünlü oyuncu Kemal Başar’ın bestseller romanların yazarı Hakkı Ergök’ün kimi zaman eğlenceli kimi zamanda oldukça acıklı olan çağdaş öykülerini anlattığı modern meddah tarzındaki “Öylesine Hikayeler”, 19 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Grand Pera’da sahnelenecek. Oyuncuya gitar, keman ve vokaliyle ünlü müzisyen Nejat Dimili’nin eşlik edecek.

Herkesin hayatından bir şeyler bulabileceği özgün bir yapım olan Öylesine Hikayeler, canlı akustik müzik, edebiyat ve tiyatronun uyumunu sahneye taşıyacak. Oyunda ayrıca Kemal Başar ve Nejat Dimili bazı şarkıları birlikte seslendirecek.

Ziyaretçi Yorumları