sonbaharin-en-ozel-ugrak-noktasi-cunda-despot-evi

Yıl boyunca kapılarını misafirlerine açık tutan Despot Evi, sonbaharın tüm renklerini taşıyan Cunda’da, güz aylarına özel etkinlikleri, yalıtılmış ve sofistike ambiyansıyla keşif dolu bir konaklama sunuyor.

Yaz aylarını özel beach’i, açık hava etkinlikleri, misafirlerine özel havuzu ile dolu dolu geçiren Cunda Despot Evi, sonbaharı karşılamaya hazır. Kolay ulaşımı ile büyükşehirlerin temposundan uzaklaşmak isteyenlere sakin ve dingin bir güz tatili sunan Despot Evi, farklı alternatifler için kapılarını aralıyor. Masalsı dekorasyonu, dünya mutfağından örnekler sunan restoranı 1862, yorgun zihne ve bedene huzur katan masaj ve Türk hamamıyla Yund SPA ile Despot Evi günümüzün konforunda, geçmişin izlerini bugüne taşıyor.

Sonbaharda yapılacak pek çok etkinliği sunan Despot Evi, misafirlerini güz aylarında farklı bir güzellik taşıyan Salmaner teknesiyle Ege’nin muhteşem koylarına keşif turuna çıkartabiliyor. Cunda Adası’nın otantik dokusu bozulmamış tarihi sokaklarına keşif sunan hafta sonu konaklaması için ada, dört bir yanında keşfedilecek tarihi güzellikleriyle misafirlerine ayrıcalıklar sunuyor. Hafta sonu yoga, aromaterapi masajı, sağlıklı menülerle detoks programı sunan otel, her pazar da Cunda Milli Parkında trekking ve nefes egzersizi düzenliyor. Cumartesi akşamları ise deniz kenarındaki otelde sıcak şarap eşliğinde saksafon dinletisi ile renkleniyor. Ekim ayında Cunda’da gerçekleşecek Zeytin Hasadı günlerinde otelde ‘Zeytinyağlı Ege Lezzetleri Workshop’una katılmak mümkün.

Taş evleriyle keşif macerası olan Cunda’da Taş Kahve, Aşıklar Tepesi, Rahmi Koç Müzesi, Yel Değirmeni, Agios Yaninis Kilisesi otelden yürüyerek gidilebilecek yerler arasında bulunuyor. Ayışığı Manastırı ve Taksiyarhis Kilisesi de kısa bir yolculukla ziyaret edilebilecek tarihi yapılardan. Sabahın ilk ışıklarıyla balığa çıkmış balıkçı teknelerini sahilde karşılamak, adanın kendine has zeytinyağları, el işi tezgahları, otantik dükkanlarını keşfetmek ya da sahilden kalkan küçük teknelerle denizin tekneye yalpaladığı sesleri dinleyerek huzurla Ayvalık’a geçmek de Cunda’da yapılacak en güzel aktivitelerden. Cunda’nın bakir doğasının keşfedilebileceği konaklamalarda Despot Evi’nin şefi Fırat Siriş, otel restoranı 1862’de dünya mutfaklarından lezzetler sunan menü ile renklendiriyor.

Ziyaretçi Yorumları