SosyalBen Vakfı 6 Yaşında
Ece Çiftçi, Hakan Sabancı

SosyalBen Vakfı 6 Yaşında! Çalışmalarına 9 Eylül 2013’te resmiyet kazandırarak Türkiye’de ve dünyada dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen SosyalBen Vakfı, vakfın Kurucusu Ece Çiftçi ve vakfın destekçisi Hakan Sabancı ev sahipliğinde altıncı yaşını kutladı.

SosyalBen Vakfı’nın bu özel gününde iş ve cemiyet hayatından Arzu Sabancı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Revna Demirören, Zeynep Temelli, Melis Temelli, Defne Ongun Muminoğlu, Demet Erciyes, Demet Sabancı Çetindoğan, Pırıl Çetindoğan, Ruken Mızraklı, Gözde Kuşçuoğlu, Hakan Sabancı, Nazlı Kayı, İbrahim Betil, İdil Gazioğlu, Melis Babadağ, Nurdan Beşen Büyükak, Ruken Mızraklı ve Sara Sarar gibi birçok isim SosyalBen Çocukları ve gönüllüleriyle buluştu. Vakfın yönetim kurulu, mütevelli heyeti, danışma kurulu, destekçileri, gönüllüleri ve çocukları hep birlikte yıl dönümü pastasını kestiler.

SosyalBen Vakfı 6 Yaşında! SosyalBen Vakfı’nın yeni yaşına özel SosyalBen Store’da satılacak ve satışından elde edilen gelirin vakfın saha çalışmalarına ve köy okullarında eğitim gören öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda yönlendirmelerine aktarılacağı kupaları tasarlayan Hakan Sabancı, SosyalBen Çocukları ve gönüllüleriyle etkinlik boyunca ilgilenirken, “Bugün çok heyecanlıyım. Altıncı yaşını kutlayan SosyalBen Vakfı ile 1 yıl önce tanıştım ve yaptıkları çalışmalardan çocuklar için çabalarından oldukça etkilendim.

1 yıldır da hem destekçileri hem de gönüllüleri olarak onlarla olmaktan çok mutluyum. Çocukların yüzlerindeki gülümseme yeter ki eksik olmasın. Çocuklarla buluştuğumda, onlarla zaman geçirdiğimde iyiliğin gücüne her geçen gün daha da inanıyorum. İyiliğin bulaşıcı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden imzamın olduğu bu kupalarla iyiliği daha fazla kişiye bulaştırmak istedim. Köy okullarında eğitim gören SosyalBen Çocukları’nın yeteneklerini keşfetmeleri için alacağınız her kupa çok değerli bugün bir sürü çocuğun hayatını birlikte ışıklandıralım istiyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

SosyalBen Vakfı 6 Yaşında! SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, vakfın altı yıllık serüveni hakkında “Sosyal girişimcilik adına yaptığım çalışmalar bundan tam 11 yıl önce 14 yaşında başladı. Farkındalık kazanmamla birlikte diğer çocukların sosyal gelişimine nasıl katkıda bulunabileceğimin yollarını ararken, yetenek keşfinin çok önemli olduğunu öğrendim. Bir dünya hayal ettim ve durmadan çalıştım. İlk saha çalışmamı Urfa’da gerçekleştirdim. Eğitim hayatım boyunca sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ettim. Eğitim hayatım hiç durmadan devam ediyor tabii, onu da ayrıca belirtmek isterim.

Bugün 6. yaşını birlikte kutladığımız SosyalBen Derneği’ni 2013 yılında kurduk. Bireysel ve kurumsal sosyal sorumluluk proje danışmanlığı veren SosyalBen Akademi şirketini ve bugün bizimle birlikte olan ve desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz destekçimiz Hakan Sabancı tasarımı kupaların da satıldığı SosyalBen Store’u 2015 yılında SosyalBen Vakfı çatısı altında topladık. 11 ülkede, 460 gönüllümüz, 10 topluluğumuzla 72 ilde 35 binden fazla çocuğun hayatına dokunurken, hayallerime dünyanın inandığının farkına vardım. Aldığımız ödüller, başarı hikayeleri, umutlar hepsi bugünü çok daha anlamlı kılıyor. Bugün burada bizimle olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim. Gönüllü ve destekçilerimizle daha on binlerce çocuğun SoyalBen’liğini keşfetmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kurulduğu günden bu yana Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a, Nepal’den Moğalistan’a, Kamboçya’dan Karadağ’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği saha çalışmalarıyla 25.000’den fazla çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, ilkeleri doğrultusunda çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak yaşadıkları dünyanın farkında ve sorumlu bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

SosyalBen Vakfı 6 Yaşında! SosyalBen Vakfı Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği saha çalışmalarında, resim, müzik, dans, spor, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, yaratıcı drama, icat gibi farklı temalardaki atölye çalışmalarıyla sosyal benliğinin ve yeteneklerinin farkında olan güçlü nesillerden oluşan bir toplum hayal ederek çocukların geleceği için çalışıyor.

Ziyaretçi Yorumları