Tema-K Gönüllülerinin Mardin Çıkarması
Tema-K Gönüllülerinin Mardin Çıkarması

Tema-K Gönüllülerinin Mardin Çıkarması! TEMA-K Gönüllüleri, hafta sonu TEMA Vakfı yararına düzenledikleri Mardin gezisinde bir araya geldi.  Bu geziden elde edilen gelir ile TEMA Vakfı’nın doğa eğitim programlarına destek verildi.

TEMA Vakfı çalışmalarına destek sağlamak üzere cemiyet hayatının ünlü isimlerinin oluşturduğu Kaynak Çalışma Grubu (TEMA-K), üç günlük Mardin gezisine çıktı. Cemiyet hayatından önemli isimlerin katıldığı gezinin geliri TEMA Vakfı’nın doğa eğitim programlarına aktarıldı 25 TEMA-K Gönüllüsü’nün katıldığı gezide Mardin’in sembolik tarihi ve turistik yerleri gezildi.

İlk gün kahvaltı sonrasında Deyrulzafaran Manastırına gidildi, ardından Kıllıt (Dere içi) savur bölgesine geçildi. İkinci gün Mor Gabriel Manastırı sonrasında Hasankeyf turunun ardından Batman güzel bir yemek molası ardından  Midyat’a dönüldü. Midyat’da tarihi konakları dolaştıktan sonra bir asırlık Kasra Nuri Aziz Midyat’ın evinde misafir oldular. Üçüncü ve son gün Dara Antik Kent, İlk Kasımiye Medresesindan sonra eski Mardin’de çarşı gezilerek Kırklar Kilisesi, Ulu Cami ziyaret edildi.

Tema-K Gönüllülerinin Mardin Çıkarması! TEMA-K Gönüllüleri adına konuşan Esra Öztürk, “TEMA-K Gönüllüleri olarak 20 yıldır gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla TEMA Vakfı’na destek veriyoruz. Bugün yaptığımız çalışmaların yüzlerce çocuğun hayatına olumlu etki edecek olması ve gelecek nesillerin hayatına önemli katkılar sağlaması bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Bugüne kadar TEMA-K’nın verdiği destek ile on binlerce çocuk doğa eğitim programlarına katıldı. Desteklerimizi yeni etkinliklerle sürdüreceğiz” dedi.

Ziyaretçi Yorumları