Turkcell Cup’un Şampiyonu İstanbul Cerrahi Hastanesi Oldu

Turkcell Cup’un Şampiyonu İstanbul Cerrahi Hastanesi Oldu! Bu yıl 18’incisi düzenlenen Turkcell Platinum Bosphorus Cup’un şampiyonu geçen sene olduğu gibi bu sene de İstanbul Cerrahi Hastanesi takımı oldu.

Bu özel etkinliğin hem sponsorlarından hem de yarışmacılarından biri olan İstanbul Cerrahi Cheese Skipper gümüş Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nın sahibi oldu.

Türkiye’nin uluslararası arenadaki en önemli ve uzun soluklu spor organizasyonlarından Turkcell Platinum Bosphorus Cup geçtiğimiz haftasonu 8 farklı ülkeden, 800 yelkencinin katılımıyla İstanbul boğazında gerçekleşti.

İstanbul Cerrahi Hastanesi sağlık sektöründeki öncü çalışmalarının yanı sıra spora verdiği büyük destekle de adından sıkça söz ettiriyor. Bu sene 28-29 Eylül’de 18.’si düzenlenen Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın değişmeyen sağlık sponsoru ve yarışmacılarından biri olarak İstanbul Cerrahi Cheese Skipper Prof. Dr. Ahmet Nuray Turhan ve Levent Peynirci liderliğinde yarışlardaki yerini aldı ve kupayı kaldıran takım oldu. 2018 yarışlarında da birinci olan takım iki sene üst üste şampiyon olmanın tadını çıkardı.

Pazar günü gerçekleşen ödül töreninde İstanbul Cerrahi Hastanesi CEO’su olan Prof. Dr. Ahmet Nuray Turhan ve ekibini yalnız bırakmayanlar arasında İstanbul Cerrahi Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Banu Başaran da vardı.

Ana teması ‘Temiz Deniz’ olan yarış ilk günü Beşiktaş Sahil – Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu – Arnavutköy, Aşiyan ve Beylerbeyi Sahilinden izlenirken İstanbul Boğaz’ında birbirinden güzel görüntüler oluşturdu. Yarışın ikinci günü ise Caddebostan sahilini renklendirdi.

Feriye Sarayı’nda düzenlenen partide, ünlü davetliler Boğaz’ın eşsiz güzelliği eşliğinde bir yandan yarışı izlerken bir yandan da keyifli atmosferin tadını çıkardı. Ünlü isimler partide en çok ilgiyi ise yarışların bu yılki teması olan ‘Temiz Deniz’ konseptine uygun olarak denizden çıkarılan atıklardan oluşan sergiye gösterdi. Davetliler kazanan ekibe verilecek 7 kg ağırlığındaki gümüş kupayla da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaretçi Yorumları