UNICEF Balosu Her Çocuk İçin Umut Oldu
UNICEF Balosu Her Çocuk İçin Umut Oldu

UNICEF’in Türkiye’deki çalışmalarına destek sağlamak amacıyla düzenlenen UNICEF UMUT Balosu, geniş katılımla umut dolu bir akşam yaşattı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin düzenlediği UNICEF Umut Balosu 2 Aralık Pazartesi akşamı Raffles Otel’de gerçekleşti.

Geliri UNICEF’in Türkiye’de yürüttüğü kapsayıcı eğitim çalışmalarına aktarılan geceye UNICEF dostları, iş, sanat ve cemiyet hayatından yardımsever simalar katıldı.

UNICEF Umut Balosu, “Her Çocuk İçin Sağlıklı Yaşam” Sponsoru CarrefourSA ve “Her Çocuk İçin Eğitim” Sponsoru Yalıkavak Marina desteğinde gerçekleşti.

Geceye Benetton, Denizbank, Jolly, H&M Türkiye, Tepe İnşaat pırlanta masa bağışlayarak katkıda bulundular.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk konuşmasında Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin 30. Yılı kapsamında çocuk haklarında sağlanan gelişmelere dikkat çekti. Prof. Dr. Kutluk konuşmasında yakın zamanda kaybettiğimiz değerli sanatçı, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Yıldız Kenter’i andı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki ise UNICEF’in tüm faaliyetlerini gönüllü bağışlarla gerçekleştirdiğini vurgulayarak UNICEF’in bu yıl 59 ülkede insani krizlerin ortasında kalmış 41 milyon çocuğa acil yardım ulaştıracağını belirtti.

UNICEF Yardım Meleği, Zafer Kozanoğlu ve Berrin Zorlu’nun destek verdiği UNICEF Umut Balosunu Oylum Talu gönüllü olarak sundu. Esra Dalgıç ve Bizce Tanıtım, Interflora, Jules Verne ve Raffles Otel de organizasyon destekçileri arasında yer aldılar.

Rüştü Sungur’un gönüllü yönetimiyle gerçekleştirilen Umut müzayedesinde Sitare Kalyoncuoğlu gönüllü olarak görev aldı. Umut müzayedesinde davetliler, insani krizlerdeki binlerce çocuk için su arıtma tabletleri, tedavi edici besinler, ölümcül hastalıklara karşı aşılar, eğitim malzemeleri gibi hayat veren yardım malzemeleri bağışladılar. ‘Her Çocuk İçin Eğitim’ Sponsoru Yalıkavak Marina, müzayedede su tulumbası bağışıyla binlerce aileye su ulaştırmaya destek olacak rekor bir bağışa imza attı.

Gecenin sonunda eşsiz sesi ve duygu dolu şarkılarıyla Yaşar sahne aldı.

Ziyaretçi Yorumları