Bir Shakespeare Klasiğine Ne Dersiniz
Bir Shakespeare Klasiğine Ne Dersiniz

Bir Shakespeare Klasiğine Ne Dersiniz? Yeni sezonun en büyük prodüksiyonu olacak ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ oyuncu seçmelerinin ilk aşaması tamamlandı. Tam 1.550 oyuncunun başvurduğu seçmelere 196 aday davet edildi. Levent Üzümcü ve Arda Aydın’ın yürüttüğü seçmelerde adaylar ‘kırmızı hayallerin’ içinde yer alabilmek için Uniq Hall sahnesinde tüm hünerlerini sergiledi.

Adaylar, Shakespeare’in ünlü eseri Bir Yaz Gecesi Rüyası’ndan parçalar oynadıkları bu zorlu süreçte 2 dakikalık performans süresini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırken bir sürprizle karşılaştılar. İlginç akrobatik detayları, kırmızı kadife perdeleri ve sahne tekniğinde devrim yaratan orman efektiyle sergilenecek oyun için adaylardan perdelere tırmanmaya çalışmaları istenerek nasıl zorlu bir prodüksiyonun içinde olacaklarına dair fikir edinmeleri sağlandı.

İkinci aşama 6 Eylül’de
İlk aşamayı geçen 51 aday 6 Eylül’deki ikinci aşamada oyunun yönetmeni Aleksandar Popovski karşısında rollerin asıl sahipleri olmaya çalışacak ve 7 Eylül’de provalara başlayacaklar. Oyunun yapımcısı ve oyuncularından olan Arda Aydın “Gösterilen bu müthiş yoğun ilgi umarız hem oyuncu hem de seyirci olarak önce Türk Tiyatrosu’na sonra da Bir Yaz Gecesi Rüyası’na yansır ve bize çok daha büyük işlere imza atmak için hiç bıkmadan çalışacak enerjiyi sağlar.” dedi. Levent Üzümcü de Türk tiyatro tarihinde yapılmış en büyük ve önemli prodüksiyonlardan birinin yeniden sahneye taşınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

9 Kasım Perşembe akşamı Uniq Hall sahnesinde kırmızı ormanın derinliklerinde görüşebilmek için 5 Eylül gününden itibaren www.mobilet.com adresinden biletlerinizi alabilirsiniz.

Bir Yaz Gecesi Rüyası
Bir Shakespeare Klasiğine Ne Dersiniz? Makedon Yönetmen Aleksandar Popovski’nin, tasarımcı Sven Jonke’yle birlikte reji ve tasarım ödüllerine layık görüldüğü ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’, Arda Aydın yapımcılığında modern ve fantastik bir rejiyle seyirciyle buluşacak. Shakespeare’in en sevilen klasiklerinden biri olan bu eğlenceli oyunun başrollerini ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın, Beyti Engin ve Arda Aydın paylaşıyorlar.

Ziyaretçi Yorumları